Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért szükséges, a trafipax...

Miért szükséges, a trafipax ilyen gyakori használata?

Figyelt kérdés
Most vettem észre hogy a rendőrök előszeretettel alkalmazza a trafipaxot.Miért van szükség erre?

2015. jan. 19. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy a gyorshajtókon pénzt tudjanak beszedni. Ha betartod a korlátozásokat, nincs mitől tartanod.
2015. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a gyorshajtás nemzeti sport, s aránylag könnyű kontrollálni (dokumentálni). Bár a relatív gyorshajtás veszélyesebb, mint maga a gyorshajtás, de azt csak baleset utáni vizsgálatban lehet megállapítani. A gyorshajtás sima ügy.

Ezer más dolgot is büntethetnének. Pl. a sáv bal szélén haladást, index használatának mellőzését, vagy nem megfelelő használatát, járdán kanyarodást, jobbról előzést, tolást stb. Ezeket nagyon nehéz dokumentálni, s hát a szabálytalankodónak jogai vannak.

2015. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Mert az első számú baleseti ok a gyorshajtás ÉS még nagyon könnyű ellenőrizni is. Ennyi, semmi bonyolult okot nem kell keresni emögött.
2015. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
te hol éltél idáig,hogy még csak most vetted észre hogy a rendőrök előszeretettel trafiznak!?!?
2015. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Hogy megelőzzék az ilyen baleseteket:

[link]

mert egyszer a vétlen sofőr fog meghalni

2015. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Az első számú baleseti ok nem a gyorshajtás, hanem a követési távolság be nem tartása, és az elsőbbség meg nem adása. A gyorshajtás csak a sokadik a sorba. Csak éppen a gyorshajtásra mindent rá lehet fogni, illetve így a legkönnyebb pénzt beszedni. Megáll az út szélén és csak ül a kocsiba. Meg se kell mozduljon, üzemanyagot se nagyon fogyaszt mérés közben a rendőrautó, állás közben nem is kopik, és nap végére több millió Ft van a zsebben.


Ne értsetek félre, én is elítélem a felelőtlen gyorshajtást, (még egyszer sem kaptam csekket trafi miatt) de szerintem vannak nagyobb problémák is az országban, mint a gyorshajtás. Azokra sem ártana egy kis figyelmet fordítani. Bár sokat nem várok már ettől az egésztől ami itt folyik...

2015. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Próbálj egyszer úgy menni bárhova autóval, hogy tartod a sebességkorlátokat. Garantáltan anyázni fognak rád, dudálni, letolni az útról, mert mindegyik menne mint a barom.
2015. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy megelőzzék az ilyen baleseteket: "


Ezeket nem tudod megelőzni, végigmegyek egy szakaszon, ha nincs trafi akkor visszafelé kitaposom a lelkét. Megelőztél bármit is? NEM.


Jól írták előttem, az ABSZOLÚT gyorshajtás az összes balesetnek csak valami 3%-ának okozója, ennek ellenére a rendőrség évek óta úgy kommunikálta, hogy sok a gyorshajtás miatt bekövetkező baleset és ezért szükséges ennyi trafi, holott ez egyszerűen hazugság. Felsőbb nyomásra mondták ezt, mert kell a trafiból befolyó pénz.


Ha tényleg az lenne a cél, hogy megszűnjön a gyorshajtás akkor nem törölték volna el a pontrendszer ide vonatkozó részét - vagy még szigorítottak volna rajta - és akkor már kb mindenki kipontozódott volna a 'csába és nem lennének autók az utakon. Nem véletlenül nem ezt tették.


Az egész turpisság akkor derült ki, amikor kiperelték a KSH-tól az éves baleseti statisztikákat.


Persze én sem támogatom a gyorshajtást, de a hamis tények valóságként történő beállítását még annyira sem.

2015. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

az csak 1 nagy kamu, sztem trabantal a 90 pl van legalabb oylan veszélyes, mint 1 nagy nyugati autoba, a 110-120, mikor volt balesetem sosem abbol hogy ennyit mentem!

hanem szépen szét durrantottak hatulrol, vagy a csaj ugy jött be a körforgoba, h el se nezett balra!

ha meg öz lép ki megint tök m1...

2015. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Azért mondják mindig, hogy a gyorshajtás miatt van sok baleset, mert például valaki kisodródik 110-el, és felkenődik egy fára, azt mondják, hogy azért sodródott ki, mert 110-el "száguldott". Pedig semmi sem bizonyitja, hogy ha 90-el megy, nem sodródik ugyanúgy ki.
2015. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!