Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a villamoson....

Megbüntettek a villamoson. Ilyenkor mi a teendő? (többi lent)

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapja büntettek meg az ellenőrök a buszon elfelejtettem kifizetni a csekket.


SZTORI: Reggel munkába menet hót kómásan felszálltam a villamosra egy energiaitallal a kezemben. Az álmosságtól alig voltam magamnál. Jött az ellenőr udvarias módon mutatom neki az érvényes diákigazolványomat és a bérletemet, komótos módon megnézi h érvényes e stb. Majd közli velem h kénytelen lesz megbüntetni mert innivalóval szálltam fel a villamosra ami meg volt bontva... először fel sem fogtam h mit akar majd kérte a személyi és a lakcímkártyám nem akartam oda adni neki mert milyen dolog az h amugy a 170 forintos energiaitalom miatt 3000FT-os büntetést akar nekem kiszabni. Holott alig voltak a villamoson és nem 2 éves vagyok h kiborítsam a földre v másra... Másik meg tahó sem vagyok h otthagyjam a dobozát. Lényeg a lényeg idegességemben elkezdtem hepajkodni neki mire oda a jött a többi kolegája hárman közre fogtak és közölték velem h ha nem szállok le a villamosról rendőrt hívnak.. ez volt az utolsó csepp a pohárban... persze a munkából elkéstem. Nem fizettem be a csekket elfelejtettem meg igazábol nem is akartam. Most küldtek egy levelet BÍRÓSÁGI levelet h 22.000.- forintos összeget kell befizessek. Komolyan be kell fizessek ennyit? Mit tudok ilyenkor tenni?



2015. jan. 20. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Tűrsz, nyelsz és fizetsz jó magyar szokáshoz híven. A szabályok mindenkire vonatkoznak. Az, hogy te nem 5 éves vagy aki kiborítja és nem hagyja ott ez szép és jó de honnan tudná, hogy te ilyen vagy? Azért mert te ilyen vagy még nem jelenti azt, hogy más is ilyen szóval ez szívás. Szerintem nem igazán tudsz mit tenni ezzel.
2015. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 egySanyi ***** válasza:
2015. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Sajnos ez mivel elfelejtetted és nem foglalkoztál vele,az ő malmukra hajtja a vizet...Egyéb ilyen és hasonló esetekben pedig NEM bírságolhat(!) csak utazásból kizárhat vagy a felszállást megtagadhatja.

2015. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A DKV Zrt. Üzletszabályzat 10.3 pontja értelmében tilos a járművön italt fogyasztani. Azon lehet vitatkozni, hogy ez jó-e így, de ez van benne. Márpedig a járműre való felszállás jogi értelemben ráutaló magatartással történő szerződéskötésnek minősül és te mint szerződő fél, elfogadod az üzletszabályzatot. Márpedig te a szerződést megszegted azzal, hogy italt fogyasztottál a villamoson, hiszen elfogadtad (igen, akár tudtodon kívül is!), hogy nem ihatsz ott se pálinkát, se vizet, se energiaitalt.


Amibe talán még egy ügyvéddel egyeztetve bele lehet kötni az az, hogy ebben az esetben is jogos-e a pótdíj, mert a 10.4 pont mintha csak a jegy, bérlet nélküli utasok esetén említene pótjegyet. De mindenképp olvasd végig te is, lehetőleg egy jogásszal együtt.


Szóval bármennyire is felesleges túlbuzgóság volt ez az ellenőr szempontjából, most neked kell lépned: vagy egyeztetsz egy ügyvéddel és fogást kerestek a DKV-n, vagy pedig mielőbb befizeted a büntetést és a társadalmi diskurzus beindítása céljából megszellőzteted az esetet a helyi médiában - hátha kiveszik ezt a felesleges és csak szarrágásra feljogosító passzust az utazási feltételekből.

2015. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon büszke lehet magára ez az ellenőr, hogy megbüntetett téged, ez volt a nap sikerélménye a szánalmas kis életében. Ne aggódj, ha egy kigyúrt állat lettél volna, famíliával, testvérekkel körülötted, akik veled vannak, akkor ennek a kis piócának nem lett volna bátorsága megbüntetni az energiaital fogyasztása miatt, sőt, ha jegyed se lett volna, akkor se. A fizető utas cseszegetése a legaljasabb dolog, amit tehetnek az ellenőrök, az italfogyasztásért való büntetés pedig egy még aljasabb pénzszerzési forrás a közlekedési vállalat részéről.
2015. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:

Magáncég nem büntethet, csak hivatalos szerv.

Magáncég pótdíjazhat csak.

Azt meg azért, mert nálad volt egy (nem alkoholos) ital? Pontosan miért "büntettek meg"? Le van írva, hogy az energiaital miatt?


Amúgy olyan gyakran büntetnek meg, hogy elfelejtesz befizetni egyet-egyet vagy ezt most hogy felejtetted el? :)

2015. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Melyik villamoson történt?
2015. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!