Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi abban a logika, hogy az...

Mi abban a logika, hogy az 1-es villamost csak a Fehérvári útig adják át?

Figyelt kérdés
Onnan három megállónyira van Kelenföld vasútállomás, de már kettővel előtte is csatlakozást biztosítana a 4-es metróhoz (a Bikás parknál). Gyakorlatilag három megállót kellett volna még hozzáépíteni, hogy teljes legyen a von. Tudom jól, hogy előbb-utóbb az is megépül, de nem lett volna egyszerűbb egyszerre megépíteni?
2015. jan. 24. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem végigviszik a Szerémin Savoya-ig. Szuper, hogy elmegy majd a Hengermalom útig, de ez ilyen "nesze semmi fogd meg jól"...
2015. jan. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fért volna bele az EU-s költségvetési ciklus idejébe.
2015. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kettes, ez így önmagában nem igaz. Ha időben belevették volna a projektbe, akkor időben is belefért volna. De nem tették, mert a XI. kerületi önkormányzat megijedt attól, hogy vagy parkolóhelyeket kell megszüntetni, vagy fákat kivágni. Így aztán a kéregvezetést nyomták, ami persze indokolatlanul drága lenne. És persze ugyanúgy fakivágással járna... Ez az álláspont később puhult, de már késő volt. Jelenleg előkészítés alatt áll a hosszabbítás projektje, de Lázár János volt hódmezővásárhelyi polgármester, aki jelenleg épp az uniós pénzek széttalicskázásáért felelős, megnyomta a piros gombot és egy kůrva fillért nem ad e beruházásra. Tehát most úgy tűnik, 2021-22 körülig tuti marad a villamospótló busz a Kelenföld vá. és a Budafoki út között.
2015. jan. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt ott is minden nyűglődés "szegény fáktól" kezdve az elégedetlen lakókig akik nem akarnak "hangos villamost", tény hogy igazán értelme akkor lett volna.


A Szerémin szerintem sok értelme nem lett volna végigvezetni, ott kb semmi forgalma nem lenne a villamosnak, és vele párhuzamosan a Fehérvárin van 3 villamos is. Ideiglenes megoldásnak mondjuk jó lenne ha a Hengermalomtól a Fehérvárin végigmenne Savoyáig.


Mondjuk én azt néztem, hogy most tök jó hogy megcsinálták a Fehérvári-Hengermalom-Etele sarkot, de egy 20m-t még hozzá építhettek volna mert így egy esetleges hosszabbításnál újra szét kell barmolni a kereszteződést is.

2015. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!