Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az ellenőrök a metró egész...

Az ellenőrök a metró egész területén ellenőrizhetik a jegyeket bérleteket. De hányszor?

Figyelt kérdés

Tudom, nem ők a hibásak, hanem az, aki beosztja őket.

A legdurvább esetem:

Dózsa György befelé.

Deák átszállás a lépcső felső végénél

Deák átszállás, az előző lépcső alján

a szerelvényen

Örsön kifelé


Ez 5 alkalom egy utazás alatt.

Bőven elég lenne egy. Vagy befelé, vagy kifelé. De hogy a lépcső két végén?!


2015. jan. 29. 10:29
1 2
 1/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
28%
Honnan kellene tudniuk, hogy téged már ellenőriztek? Oké, az átszállásnál fölösleges lehet több helyen.
2015. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hogyhogy honnan? A színházban miért nem kérik a jegyet kifelé? De nem csak átszállásnál van ez.

Mutatom a bérletemet Örsön befelé, Népstadionnál kifelé?

2015. jan. 29. 10:41
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha tudom, mi kerül be egy csőbe, akkor azt is, hogy mi jön ki onnan. Nem. Vagy az, aki irányítja őket, azt gondolja, fúrópajzzsal közlekedünk, s félúton lefúrunk nagy ravaszul?
2015. jan. 29. 10:43
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%

"A színházban miért nem kérik a jegyet kifelé? "


A színházban egy bejárat és egy kijárat van. A metróban néhánnyal több. Érted a különbséget? Ha nem, akkor úgyis mindegy...

2015. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
23%

"Ha tudom, mi kerül be egy csőbe, akkor azt is, hogy mi jön ki onnan. "


Nem egy helyen juthatsz be a csőbe és nem egy helyen juthatsz ki. És nincs minden be és kijutási lehetőségnél ellenőr. Ezért írtam, hogy nem tudhatják, hogy téged máshol már ellenőriztek.

2015. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem értem. Ha kivezénylek egy csapatot, hogy minden lyukat csekkoljon befelé, akkor vagy nem megfelelően dolgoznak, vagy fölösleges még egy gárda kifelé is.
2015. jan. 29. 10:47
 7/12 A kérdező kommentje:

Koplárovics Béci nevű felhasználó válasza:


"Ha tudom, mi kerül be egy csőbe, akkor azt is, hogy mi jön ki onnan. "


Nem egy helyen juthatsz be a csőbe és nem egy helyen juthatsz ki. És nincs minden be és kijutási lehetőségnél ellenőr. Ezért írtam, hogy nem tudhatják, hogy téged máshol már ellenőriztek.



Akkor tessék csak kifelé. Vagy igenis tessék mindenkit befelé.

2015. jan. 29. 10:48
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem mindenhol állnak ellenőrök. Ahol állnak, ott sem mindegyik jól végzi a munkáját. Egy lépcső alján ellenőrzésnél pl , ha túl sok a bibi, a fent állók búcsút mondhatnak a munkájuknak.

van jegyed, bérleted. nem mindegy, hányszor mutatod meg?

2015. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt engem is zavar, ha túl sokszor ellenőriznek.


Másrészt ha a jelenlegi rendszer adottságait nézed, bizony simán be lehet jutni a metróba anélkül, hogy ellenőriznének. Ráadásul ez eléggé kiszámítható. Vannak olyan megállók, ahol csúcson kívül soha nincs beléotetés, van , ahol télen nincs a hideg miatt. Ezért egyszerűen muszáj más pontokon is ellenőrizni. (Annyi ember viszont nincs, hogy mindig, mindenhol legyen kontroll.)


A megoldás nyilván a beléptetőkapu.

2015. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom mit kell ezen ennyit problémázni, ha van jegyed/bérleted akkor semmi félnivalód, és legalább elkapják azt aki bliccel. És azért valljuk be ez az 5 ellenőrzés még ha igaz is, akkor is 10 évente 1x fordul elő.


És a színházban nem kérik a jegyet kifelé, viszont be sem mehetsz addig míg meg nem mutattad.


Amúgy ezek közül engem max a mozgólépcső végi ellenőrzés zavar, főleg mikor nem mondják be, mert kb hasra esel a másikban úgy feltartja a tömeget.

2015. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!