Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A tehervonatok általában...

A tehervonatok általában mennyivel mennek?

Figyelt kérdés

Mitől függ, hogy mennyivel mehet?

Győr környékén szoktam látni, hogy elég gyorsan mennek.Illetve Ausztriában is tapasztaltam, hogy van "szele", amikor elmegy mellettem.



2015. febr. 19. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Ez sokmindentől függhet. Pálya állapota, vonat súlya, mozdony teherbírása, meg ilyenek.

Felénk például jó ha 40-el mennek a tehervonatok.

2015. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden adott as száguldáshoz, akkor 90-100km/h-val szoktak hasítani.
2015. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A vonat hossza, tömege, a kocsik típusa, a pálya állapota, váltók állása, nagyon sok minden befolyásolja ezt. Van olyan, ami 120-szal is mehet elméletben (aztán hogy a mozdony bírja-e, az egy másik kérdés), de ha olyan a szállítmány, akkor 80-as korlátozás is lehet érvényben rá, vagy még kevesebb, na olyan a pálya.
2015. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A tehervonatok 160 km/h-nál gyorsabban aligha mennek. Sok helyen meg kell állniuk, emiatt nem éri meg az, hogy szálguldozzanak.

Oroszország más, mert ott, a nagy távolság miatt, megérné (főleg Kína és Európa között).

2015. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!