Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ideiglenes lakcímkártyával...

Sparrow121 kérdése:

Ideiglenes lakcímkártyával kapok dolgozói buszbérletet?

Figyelt kérdés

Barátnőméktől járok majdnem minden nap munkába, de nem jelentettem át magam hivatalosan, mert többet vagyok otthon, mint barátnőméknél. Ha munkába megyek, szüleimtől kocsival, barátnőmtől busszal mennék. Szeretnék dolgozói buszbérletet venni(fényképes igazolvánnyal-kísérőlappal-), de mivel nem barátnőmékhez vagyok bejelentve, nem adnának(szerintem).

Ha kérnék egy ideiglenes lakcímigazolványt, mert tervben van az odaköltözés, akkor azzal az ideiglenessel is kaphatnék bérletet arra az időre? Igazából a fényképes igazolványhoz kellene a lakcímkártya, mert azzal együtt fogadja el a kalauz a bérletet. A jegy nagyon drága, egy odaút 500ft.

Köszönöm.



2015. febr. 25. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
"A jegy nagyon drága, egy odaút 500ft." na márpedig az utazás pénzbe kerül, érdemes egy kicsit gondolkodni, mennyivel lenne drágább autóval járni mert nem érdemes spórolni 5000ft-on. Ismerek embert aki tömegközlekedéssel járt az 5!!!!!km-re lévő munkahelyére, és megvette 10 ezer forintért a bérletet. Később tájékoztattam, hogy autóval benzinnel olcsóbban jönne ki, ha már van neki autója használja ki. Nagy csodálkozás után rájött hogy tényleg. (nő) Sajnos a buta átlag azt gondolja, hogy tömegközlekedéssel mindenképp spórol. Pedig csak egy kicsit kéne gondolkodni.
2015. febr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Állandóra adnak.
2015. febr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
IGEN!!!!!!!!!!!!
2015. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Normál buszbérletet bárhova válthatsz, nem kell hozzá semmilyen lakcímkártya. A dolgozói bérlet annyit tesz, hogy a munkahelyed kifizeti a bérlet árának 86%-át, ezt

pedig velük beszéld meg hogy milyen viszonylatra fogadják el.

2015. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!