Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 2 ugyanolyan buszjárat egymás...

2 ugyanolyan buszjárat egymás után? (Volánbusz)

Figyelt kérdés

Múlt héten reggel leszálltam a buszról a végállomáson és egy ismerősömre vártam, amikor láttam, hogy a beérkezéésem után kb. 3-5 perccel ugyanazzal a jelzéssel ugyanúgy utasokkal teli jött mégegy buszjárat (pedig reggelente fél óránként közlekedik ez a járat). Lehet, hogy a reggeli csúcsforgalomban indítottak mégegyet erősítésnek (bár péntekenként délután ezen a járaton annyi utas van, hogy konkrétan megmozdulni nem lehet, mégsem indítanak több buszt), vagy miért lehetett?

Igazából csak kíváncsiságból kérdezem, mert még nem találkoztam ilyennel. :)



2015. márc. 3. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mentesítőjáratnak nevezik, nagy tömeg esetén, hogy ne legyen utaslemaradás általában a tartalék buszok csinálják.

+érdekesség:péntek vasárnap távolsági járatoknál akár 3-4 busz is indulhat egyszerre ugyanoda.

Viszont akár meghirdetett rezsimenet (garázsmenet) is lehetett

2015. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Másodrésznek is hívják, bevett szokás csúcsidőben egy járaton több buszt indítani. Időnként ezek nem közlekednek végig az eredeti vonalon, vagy nem állnak meg mindenütt, nem térnek be mindenhová. Helyzete válogatja. És persze lehet akár harmad-, negyed-, ötödrész is, pl. egy adventi szombaton akár 5-10 busz is indulhat reggel Bécsbe ugyanabban az időpontban.
2015. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!