Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Szocializmusban hogy-hogy...

A Szocializmusban hogy-hogy volt olyan külön, hogy autóbuszbérlet?

Figyelt kérdés

PL:1986-os autóbuszbérlettel villamoson trolibuszon metrón héven a közigazgatási határig lehetett utazni és csak 50 ft volt.


mostmeg külön bérletszelvényvan ami nagyon drága.



2015. márc. 24. 01:41
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hol is volt a szocializmus?
2015. márc. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 50 Ft-ot 6435 Ft-os bruttó átlagkeresethez viszonyítsd. A bérhez viszonyítva persze így is jóval olcsóbb volt a bérlet, mint manapság, de ne feledd, hogy azóta alaposan átalakult a finanszírozási rendszer és a költségszerkezet is. Ezen kívül időközben bővült a bérlettel igénybe vehető szolgáltatások köre is - igaz, a rendszer összteljesítménye valószínűleg a motorizáció miatt kisebb ma, mint 1986-ban.


A buszbérlet egyébként drágább volt a villamosbérletnél, mert nem csak az elektromos tömegközlekedési eszközöket lehetett vele igénybe venni, hanem a városi buszokat is. (De pl. a Volánbuszt nem.) A busz- és villamosbérlet elkülönítése még a BKV előtti időkből származik, amikor az FVV és a FAÜ külön cégekként üzemeltették az elektromos közlekedési hálózatot illetve a buszokat.

2015. márc. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Most is van autóbuszbérlet külön. Én a falumból rendszeresen ezzel jártam be a közeli városba a volán járataival.
2015. márc. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, de mivel trolibuszról is szó esett, a válaszomat kimondottan a városi közlekedésre hegyeztem ki.
2015. márc. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

sőt volt külön buszjegy meg villamos jegy is:)


asszem 5 forint volt a buszjegy 3 a villamos jegy a 80 as évek végén.


Akkor olcsó volt a BKV

De akkor minden állami pénzből volt olcsó.

Amit meg külföldi kölcsönökből álltak.

Azt (is) nyögjük még most is:-)

2015. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1976-ban kezdtem dolgozni, 2300 Ft-os fizetésem volt, 110 Ft-os összvonalas bérlettel utaztam. Azaz kb. 21 bérlet ára volt a fizetésem. A 9500 Ft-os bérlet 195 ezer forintos nettó keresetet jelent. 2010-ben 18 db bérletet, ma 14 darabot tudok venni. Előbbi különbség nem annyira drámai, a jelenlegi arány már valóban rosszabb, mint a régi.


A rendszerváltás után, az uniós alkudozásokkor arról volt szó, hogy felhoznak minket az ő színvonaluk közelébe. Ez nagyon elmaradt, melyben a mi mindenkori vezetőink is ludasak.


A tarifarendszert teljesen át fogják alakítani, amelyik részben igazságosabb lesz, részben igazságtalanabb.

A használatarányos tarifa jónak tűnik. De ha azt veszed, hogy az emberek zömében munkába járásra használják, az, aki csak a város másik végén kapott munkát, még fizessen is többet?

2015. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólók!


Köszönöm Szépen a kommentjeiket a feltett kérdésemre.

2015. márc. 26. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!