Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Ladák drága autónak számítot...

A Ladák drága autónak számítottak a szocializmusban?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A trabantnál, wartburgnál, skodánál, daciánál jobbak voltak.
2014. febr. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra biztosan. Amikor elkezdtem rá gyűjteni, mire meg lett rá az az összeg, akkor már a dupálja kellett volna. Ha tovább spóroltam, sem értem soha utol az árát.

Az autót akkoriban egyébként nem lehetett megvásárolni. Az állam kegyet gyakorolt, hogy sok éves várakozás után lehessen olyan gépjárműved, amelyint csak szeretne. Nem, nem te! Amilyent adtak/jutott.

A megfizethetőség is nagy gond volt, de pénzzel a zsebedben sem lehetett csak úgy megvenni.

2014. febr. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jellemző dolgokat ír ez a cikk azokról az időkről, érdemes elolvasnod. A lap alján vannak árak is, és összehasonlításképp a keresetek.

[link]

2014. febr. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagypapamtol hallottam errol.Marmint nem az arakrol, hanem hogy eveket kellett varni egy autora.Ok soron kivul kaptak meg allitasa szerint a keves auto egyiket valamikor a 60-as evek elejen.
2014. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy kis szösszenet az autóvásárlásról a Merkúr idejében:

http://www.youtube.com/watch?v=33duNFKIXo8

2014. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2014. febr. 19. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!