Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntethet-e a kalauz, ha...

Megbüntethet-e a kalauz, ha Békásmegyer után tőle kérem a Hév kiegészítőt, és pl. nem az automatából vettem a jegyet?

Figyelt kérdés
HÉV, kalauz, Hévjegy, büntetés
2015. márc. 27. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, a gyakorlatban nem szokás.
2015. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem büntet meg, mivel tőle is lehet jegyet vásárolni teljesen szabályosan. Én is így szoktam, így nem kell előre megvennem a jegyet, amit ráadásul az automatából nem is lehet, jegypénztár meg nincs a környékemen.


Aki megbüntethet (meg is fog) az az a jegyellenőr, aki Budapest határán belül ellenőrzi a jegyeket, bérleteket.

2015. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. márc. 28. 11:46
 4/4 anonim válasza:

Én úgy tudom, ha olyan helyen szállsz fel, ahol lett volna lehetőséged kiegészítő jegyet venni, de nem vettél, akkor megbüntethet.

De ugye mégis ki mondja meg, hogy működött-e az az automata, vagy sem. Tehát szerintem megbüntethetne, de épp az előbbiek miatt nem szoktak.

2015. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!