Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti átadnátok a helyeteket...

Ti átadnátok a helyeteket ennek az embernek? Vagy vállalnátok, hogy ott mindenki előtt kezdtek bele a veszekedésbe?

Figyelt kérdés
Azon a buszon, amivel én is szoktam közlekedni, van egy bácsi, aki olyan 70 év körül van már, gondolom nincs tökéletes egészségi állapotban, de azért a busz után tud szaladni. Az a mániája, hogy ha felszáll a buszra, az első ülésen ülőket felállítja, nem éppen kedves stílusban, a csomagjait pedig maga mellé pakolja, hogy más még véletlenül se tudjon leülni. A múltkor szemtanúja voltam, hogy fel akart állítani egy fiatalabb lányt, de az nem adta át neki a helyet, ezért le akarta lökni a székről. Ezek után kezdtem el azon gondolkodni, hogy ha egyszer esetleg én ülnék ott és hozzám jönne oda, hogy pattanjak fel neki, akkor ez nekem kötelességem-e? És ha nem pattanok akkor ott mindenki előtt kezdjek vele vitázni? Egyébként magamtól szoktam átadni az időseknek a helyet, viszont ő neki nem adnám át. Más idős ember is tudja méltósággal viselni az állapotát.
2015. márc. 27. 21:46
 1/9 petizacc ***** válasza:
91%

Egy bunkó tök mindegy hány éves akkor is bunkó!

Adja át neki a helyet az akinek 8 anyja van!

Vitázni meg nem kell vele. Szimplán benyomod a füledbe a fülhallgatót, vagy egyszerűen nem foglalkozol vele.

2015. márc. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Neki nem adnám át, a lánynak igaza volt. Ha futni tud a busz után, nem annyira beteg, gondolom bot sem volt nála. Egy fiatal is lehet fáradt, vagy beteg, vagy lázas, attól hogy elöl akar ülni, ez nem jogosítja fel, hogy felállítsa azt aki ott ül. Aki tényleg rászorul annak átadom a helyet, ilyennek nem.
2015. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
23%
Én úgy szoktam buszozni, hogy magam mellé pakolom az összes táskám, bedugom a fülest, és a megállóknál alvást színlelek. Jó, ha egy nagyon idős néni/bácsi, kisgyerek, vagy kismama száll fel, természetesen átadom, de amúgy nem.
2015. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Nos, alapvetően szó nélkül átadnám a helyemet. De ha tényleg ilyen bunkó a tata, akkor inkább belemennék a vitába. Legfeljebb lesz egy kis arcvesztés, nagy ügy.
2015. márc. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha engem kezdene el rángatni, lehet akármilyen szegény öreg Magdi néni is, lenyomnék neki egy fülest. Vagy jobb opció, hogy szépen felállok, megvárom míg maga mellé pakolja a cuccait, aztán a következő megállóban szépen kihajítom az egészet a busz ajtaján és leülnék.
2015. márc. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Öregek között vannak elég besavanyodott példányok, ezt elég durván tapasztaltam a munkahelyemen, volt egy kolléganő akinek abból állt a napja, hogy mindenkit szapult. Rossz volt a közelében lenni. Hál istennek nyugdíjazták.


Nah szóval vannak olyanok akik az elcseszett életükért érzett dühüket rá akarják vetíteni másokra, valószínűleg a bácsi is ilyen. Tudja, hogy elől biztos ülnek és kifejezetten keresi a konfliktust.


Az ilyen embernek tuti nem adnám át a helyem.

2015. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

3as az sem mindig segít. :D

nálam egyszer volt az, hogy jöttem haza az első busszal pestről szegedre, nyilván jó fáradtan éjszaka után...én mondjuk nem színleltem, tényleg pihengettem, és egyszer csak egy nő önkiszolgáló módon felkapta a táskámat, és odarakta az ölembe, majd leült azzal a felszólalással, hogy "mi lenne ha arrébbraknám a táskámat?" volt egyébként mögöttem is egy hely, dehát az minek érdekelné...ha nincs hely, akkor sem ez a módja, de így...hát szóval ha egy kicsit hevesebb természetű lennék, az biztos, hogy én is leordítottam volna a fejét...

2015. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hozzám jönne oda magyarázni vagy lökdösni én biztos szájon vágnám.

De amúgy nem ülök le sosem,mert a sok részeg,bevizelt besz@rt hajléktalan is le ül és nem akarok összeszedni utánuk semmit.

2015. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7-es, pedig igaza volt, vagy vegyél jegyet a táskádnak, vagy tedd a lábadhoz vagy az öledbe, utálom a taplókat akik azt hiszik hogy övék a busz/vonat és szanaszét pakolnak mintha otthon lennének. Pedig nem vagyok házsártos vénasszony, 20 éves vagyok :D

Az ilyen öregek meg ácsorogjanak csak. Nekem is volt hasonló élményem, én nem kelnék fel, bedugnám a fülem aztán mondja csak a magáét, nem én járatom le magam :D Ha meg hozzámér, megütöm.

2015. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!