Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vállalnátok ebben az esetben...

Vállalnátok ebben az esetben autóvásárlást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ti vennétek-e autót ebben az esetben: 21 éves vagyok, 3 éve van jogsim. Júniusban fejezem be a fősulit, aztán el szeretnék kezdeni dolgozni. Nem tudom mennyit keresnék, de mondjuk eleinte keresnék csak 100-120ezer Ft bruttót, szüleimmel élek, nem fogadnak el semmi pénzt, sőt segítenek ahol és ameddig tudnak, de az autóvásárlásban nem fognak tudni. Édesanyám lenne az üzembentartó, neki 27 éve van jogosítványa, így a kötelező és a casco nem lenne magas összegű. 1,5-2 millió Ft körüli autót néztem. Ti be mernétek ezt így vállalni? Ha igen, kb. hány hónappal a munkakezdés után? Szerintetek mennyi lenne az autó havi törlesztése?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. ápr. 11. 14:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én semmiképp, ez erős túlvállalásnak lenne.

Az irányelveim ezek:

- autó ára max. 1 évi nettó jövedelem

- lakás: max. 5 évi nettó


Ennél drágábbat nem érdemes, nem lehet belátható időn belül kitermelni.

2011. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem,még nem is dolgozol,de 2 milliós autót akarsz venni?Szerintem nem túl jó ötlet.
2011. ápr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem vállalnám. A mai világban? Inkább gyűjtögesd a pénzt ,és ha már megvan, vedd meg kp-ra, és egy idősebbet, olcsóbbat. Szomszédunkét most lopták el két hónapja. És ugyanúgy fizetni kell rá a havi törlesztést, mintha meglenne.
2011. ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én sem vállalnám.


Kezdjük ott, hogy ha a diploma megszerzése után rögtön munkát fogsz találni, akkor megemelem a kalapom.


Aztán, 2 mft helyett én inkább egy 7-800 ezreset nézegetnék, elég bő a kínálat. Azt is fontos mérlegelni, hogy nemcsak a biztosítást kell majd fizetni, javíttatni sem olcsó, bár ez függ a típustól.


Te döntesz, de sztem ez felér egy öngyilkos merénylettel :-)

2011. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,

a 120 bruttó majd nettóban kb 80 lesz :-(

2011. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bocsánat, nem bruttót hanem nettót akartam írni. :) Tehát annyit kézhez kapnék, munkám pedig lenne, csak arra várnak, hogy végezzek a sulival (most nem tudok kezdeni a szakdolgozat és vizsgák miatt). Egyébként azért néztem ilyen autókat, hogy ne kelljen sokat költeni a javításra, ezért nem szeretnék nagyon régi autót, hogy ne kelljen sokat szervizbe vinni. Konkrétan 2005 körüli Golfot néztem. De még eldől, mi lesz, köszönöm mindenkinek a véleményét, mindenképp megfontolom! :)

2011. ápr. 11. 14:58
 7/19 anonim ***** válasza:
A benzin, a biztosítás, a kötelező, az éves adó + a törlesztés együtt elviszi majd a nettó fizud felét!
2011. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát én még mindig azt mondom hogy ne kezd ehy hitellel a nagybetűs életed. Tapasztalatból mondom!


Inkább gyűjtögess egy fél millásra, már elég jó használt autókat lehet venni

2011. ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 11. 15:05
 10/19 anonim ***** válasza:

Én sem csinálnám. Ebben a mostani helyzetben ami itt van tuti nem!

Szerintem tedd félre a pénzt. Jön még fontosabb egy kocsinál hidd el.

22F

2011. ápr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!