Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne Nyíregyházán trolihálózatot kiépíteni?

Figyelt kérdés
Szerintem elsősorban a 12-esből (Sóstói úti kórház - Vasúti aluljáró) lenne a legérdemesebb.

2015. ápr. 7. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Most már nem. Új hálózatot kiépíteni rettentő költséges és a megtérülése csak abszolút értelemben lenne biztosított: az elektromos buszok fejlődése miatt már középtávon sem biztos, hogy a troli lesz a legjobban megtérülő zöld közlekedési megoldás.
2015. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már sehol nem épitenek ki új troli vonalakat, mert jönnek az akkus és hibrid buszok.
2015. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszadóval:

trolibusz-hálózatot, újonnan kiépíteni, vagy ahol van - ott bővíteni sincs, már értelme, mivel az elektromos buszokat, a megállókban is lehet tölteni, de vannak még hibridek, illetve a dízel buszok is nagy fejlődésen mennek keresztül (+ még vannak a gázüzeműek). A hidrogéncellásokról annyit, hogy még nagyon drágák: [link] (tudom, 5 éves cikk, de ma sem egy olcsó mulatság).

2015. ápr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A meglévő hálózatok bővítése még rövid távon megérheti,főleg ott, ahol nem kell jelentősen bővíteni a betàpláló kapacitást. De szerintem a legtöbb helyen már a kivárásra játszanak a döntéshozók.
2015. ápr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Inkább a helyi hév-et kellene újra elővenni, és a bokortanyákra kb 30-40km-es körzetben járatni a buszok mellett.

Nekem pl ez gondot jelent, mivel régebben tudtam vonattal menni a városba, viszont mára nincsen járat, így buszra vagyok kényszerítve, ami túltelített, vagy egyszerűen nem is jár olyan gyakorisággal.

2015. ápr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Nemrég készült egy részletesebb tanulmány troli/villamos építéséről. Persze nem kell félni hogy akármi is megvalósul:


[link]

2015. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem kell félni, a fővárosban is, kismillió tanulmány látott napvilágot, de nem mindegyik valósult meg.
2015. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Adj be egy pályázatot és hátha...viszont ha ebbe mégis belekezdenének az hatalmas munka lenne és szidnának is érte rendesen
2015. ápr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
52%
Nagyon jó ötleteid vannak <3
2015. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán a jelenlegi buszhálózat is eléggé elavult. Először azokat kellene újra gondolni.
2015. aug. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!