Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatos jegyvásárlásnál hogy...

Vonatos jegyvásárlásnál hogy van ez?

Figyelt kérdés

Párszor utaztam eddig vonattal, akkor se én vettem a jegyet. Most viszont muszáj lesz, de nem értek pár dolgot. Gyorsvonattal utaznék 106km-t, tehát pótjegyet kell vennem.

Ha a pénztárnál veszem a jegyet, akkor mondani kell hogy pótjegyet is szeretnék, vagy alapból belekalkulálják az árba?

Illetve, vehetek menettérti jegyet? Mert olvastam hogy megszüntették, aztán hogy 100km távolságon felül mégis lehet venni.



2015. ápr. 19. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A menettérti jegy nem szűnt meg, csak 100 km alatti távolságra nem lehet venni. A jegyet pedig gyorsvonati pótjeggyel együtt kérd, akkor úgy fogod kapni.
2015. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :)

Még annyit, hogy helyjegyet csak az 1. osztályú kocsikra kell venni ugye?

2015. ápr. 19. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
helyjegy csak IC-re kell
2015. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Helyjegy csak helybiztosításos vonatra kell. Az IC-k ilyenek, de van más vonat is, amin lehet vagy kell helyjegyet váltani. A belföldi gyorsvonatokon általában nem kell.
2015. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha bizonytalan vagy, akkor mondd meg a pénztárosnak, hogy pontosan melyik vonattal (hány órakor induló) szeretnél utazni és hogy arra adjon jegyet. Azt is mondhatod, hogy most először veszel jegyet egyedül, biztos segítőkész lesz.
2015. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. ápr. 19. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!