Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy Bzmot hány BHv kocsit...

Egy Bzmot hány BHv kocsit tudna vontatni utasokkal és anélkül, ha nagyon akarnánk?

Figyelt kérdés
Volt olyanra példa, hogy motorvonathoz csatoltak kocsit/mozdonyt extrém helyzetben?

2015. ápr. 25. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem utasokkal max. egyet, utasok nélkül kettőt. A csörgőnek is szenvedés 80-ra gyorsítani utasokkal 3 kocsis BHV-t. Szerintem nem volt.
2015. ápr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Ez legalább akkora marhaság lenne, mint személyautóval buszt vontatni.
2015. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettes, a válaszod, az a marhaság. Ugyan menetrend szerint, előre tervezetten nem vontat Bzmot Bhv-t, de nem példa nélküli az eset. Max. nem egy, hanem két motorkocsi kell hozzá.


Csehországban pl. hírértékű volt ugyan, de idehaza is ismert tény, hogy késett nemzetközi hálókocsit hozzácsaptak egy Bz-ikerhez.

2015. ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem utasokkal max. egyet, utasok nélkül kettőt."


-Ezzel egyetértek, ismerek vasúti mérnököt, aki mesélte, hogy két Bx kocsit kötöttek a BZ motor után és azzal próbálták ki. A Bx könnyebb kocsi tudtommal. 1, max 2 Bhv...


"A csörgőnek is szenvedés 80-ra gyorsítani utasokkal 3 kocsis BHV-t."


-Ezzel egyáltalán nem értek egyet 3-4 kocsi meg se kottyan egy csörgőnek. Éppen hogy 0-80 gyorsításban jobb gyorsulást produkáltak a klasszikus csörgők a Nohaboknál

(megj. tapasztalat volt az is, hogy hosszabb vonattal a csörgő 80 fölött viszont kín-keservesen gyorsított és természetesen a Nohab sokkal robusztusabb és nehezebb gép, de tényként volt leírva, hogy a 80-at hamarabb érte el a Nohabnál)...

Alföldi viszonylatban 8-9 kocsi sem okoz akkora gondot egy csörgőnek, a Balaton partján viszont a klasszik csörgők már nem váltak be, tekintve a sűrű megállókat és a hosszú szerelvényeket.

2015. ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobban meggondolom, max két mellékocsival szokás a Bz-t járatni. Reálisan egy Bhv kocsi az nagyobb falat, de nem lehetetlen...
2015. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Akkor feltaláltam újra a spanyol viaszt :) Mert volt már ilyen :) Lassabb de forgalmasabb részeken lehetne Uzsgyi - Bhv párosítás is, így a "mozdonyba" utasok is lehetnének :) és jobb lenne a helykihasználtság :)

2015. ápr. 28. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!