Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A havi 47 ezer forintért...

A havi 47 ezer forintért dolgozó közmunkásnak jár valamilyen kedvezmény a tömegközlekedési eszközökön (pl. BKV), vagy a teljes árú bérletet kell megvennie?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 28. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Teljeset bizony. Ez magyarország!
2015. ápr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem azért , de nem lenne igazságosabb ha nem alanyi (diákok, nyugdíjasok stb.), hanem kereseti alapon adnák a kedvezményeket (nem csak itt, máshol is)? Ja és amm. a félreértések elkerülése végett nem közmunkás vagyok, hanem diák, ráadásúl pont egy jobb módú csalaládból, de akkor is zavar ez az egész még akkor is ha a másik verzióval én rosszabbúl járnék.
2015. ápr. 28. 13:32
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja azt mondjuk én se szeretem ha valaki bliccel, bár azért megértem, ha valaki nem akarja az amúgy is alacsony fizetésének egy jelentős hányadát erre költeni. Nekem inkább attól van hányingerem, mikor néhány rózsadombi faszagyerek azzal menőzik, hogy bliccel.
2015. ápr. 28. 13:44
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

3#


akkor menjél gyalog, de ne lopj

2015. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ki lop? A politikusok lopnak!
2015. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak 3 óránál hosszabb utazási idő esetén kötelező ingyenesen szállítani a közmunkást és ezt a munkáltató szervezi.


Tehát igen, 47 ezer forintos kereset esetén 9500 rögtön a bérletre megy. Vagy nem, de akkor meg ott a 16000-es bírság réme.


Nem épp igazságos rendszer. De az sem működik, hogy szemet hunyunk a bliccelés felett - ergo a megoldást az utazási támogatás bevezetésében látom. Csak ez ellentétes azzal a céllal, hogy minél kevesebb pénzből minél több embert foglalkoztassanak, így kozmetikázva a statisztikai adatokat.

2015. ápr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki a munkába járáshoz használja a tömközt., és amunoahelye elég távol van a lakhelyétől akkor bár tény, hogy nem helyes, de megérthető a dolog. Ha gyalog menne, akkor lehet annyival korábban kellene kelnie, hogy az a munka minőségének rovására menne, ami miatt ki is rúghatják a szerencsétlent.
2015. ápr. 28. 14:19
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Ma egy közmunkás 50800 ft-ot keres.

47 ezer, jó pár éve volt.

2015. ápr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Elnézést, akkor rosszul tudtam, de szerintem a kérdés akkor is jogos. :)
2015. ápr. 28. 15:23
 10/12 anonim válasza:
A közmunkás nem 47000ft keres hanem a bruttó bér 79500 és ebből 51845ft kap kézhez a másik meg sajnos meg kell venni a teljes áru bérletet mert nem támogatják a közmunkásoknak a bérletet,csak azok kapnak ingyen bérletet akik tanfolyamra járnak.
2015. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!