Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági busszal szoktak egy...

Távolsági busszal szoktak egy megállót menni menni városon?

Figyelt kérdés

Áruházba mennék és jegyet vennék a buszra (nincs bérletem). Nem fognak hülyének nézni?


Gondolom ekkora távolságra felesleges diákjegyet kérni.


2015. ápr. 28. 14:30
 1/7 anonim válasza:
Attól függ, hogy mekkora városban élsz. Ha mondjuk Debrecen féle nagyságú városban akkor minek néznének hülyének? Hiszen elég nagy város! Ha mondjuk egy kisebb városban élsz akkor te döntöd el hogy mennyire vagy lusta és mész 1 km-t busszal vagy lebiciklized.. De nem hiszem hogy mindenki ismerne a buszon és nyugodtan vehetsz buszjegyet..
2015. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze
2015. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Senki nem figyeli mennyit mész vele
2015. ápr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogy arra esetleg érdemes figyelni, hogy a városon belüli közlekedés néha drágább. Ha én pl városon belül akartam menni régen valahova, akkor a következő városig kértem a jegyet mert úgy olcsóbb volt, mint a belüli jegy.
2015. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahol vannak helyi járatok, ott bizony nem örülnek annak, ha valaki távolsági járatot használ egy-két megállós városi közlekedésre, főleg, ha azon sokan is utaznak.

Tiltva ugyan nincs az ilyen buszozás, a buszsofőr habitusától függ, hogy reagál arra, ha egyetlen megállót szeretnél utazni a távolsági járaton... mondhatja azt is, hogy van helyi járat, azzal utazz, de szó nélkül is hagyhatja az esetet (gondolj bele, mi történne, ha tömegek használnák a távolsági buszjáratokat egymegállós utazásra)

2015. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt nézd meg a menetrendben, hogy nem csak felszálló utasoknak áll-e meg a járat, mert ha távolsági (és nem helyközi) buszról van szó, akkor ez előfordulhat. Meg akkor is, ha nem egyazon cég közlekedteti a helyi és helyközi/távolsági járatokat. Mint például Debrecenben.
2015. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen használom, 3 megállóra, nem vagyok jogosult kedvezményre. Soha, senki, semmit sem szólt érte. (Az néhányszor előfordult, hogy a vezető nem akart időt tölteni a jegyautomata használatával, és intett, hogy menjek beljebb; de nem erre számítva használom.)

A VOLÁN "legrövidebb" jegye (max. 10 km-es távra) 250 Ft. (A diákjegy ennek fele, 125 Ft.)

A helyi járat vonaljegye - nálunk - 300 Ft. (És helyi járatnál nincs diákjegy.)

Azt kell megnézni menetrendben, és felszállásnál figyelni kell rá, hogy ne legyen a VOLÁN-járat pótjegyes, mert az +150 Ft.

2015. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!