Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kutyával buszozni? Budapesten...

Kutyával buszozni? Budapesten és vidékre is.

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne:

1. Budapesten buszon hogyan lehet kutyával utazni? Kell rá szájkosár? Vagy mekkora ˝kutyamérettől˝ kell szájkosár? A kutyának kell jegyet venni, vagy ingyen utazik?

2. Ugyanez metron? Metrón utazhat kutya?

3. Távolsági autóbuszra ugye kell a kutyának is jegy. Ez mennyibe kerülhet? (tudom, függ a távolságtól, de kb)

4. Mindegyik távolsági buszon utazhat kutya? Ide is milyen ˝mérettől˝ kell szájkosár?


2015. máj. 13. 10:49
 1/3 anonim válasza:

1. mérettől függetlenül kell szájkosár és póráz, ahogy jegy is. kivéve, ha szállítódobozban van, akkor poggyásznak minősül.

2. metrón is ugyanígy utazhatsz, a mozgólépcsőn fel kell venni ölbe a kutyát.

3. azt hiszem féláras jegy van a kutyáknak, de nem vagyok benne biztos, a közlekedési cég oldalán biztos vannak fent árak.

4. szájkosár mindig kell, de mindegyiken utazhat. annyi van azt hiszem, hogy egy buszon max 1 vagy 2 utazhat egyszerre.

2015. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi :)

az elsőre csak annyit, hogy rengetegszer látom, hogy a kistestű kutyákon nincs szájkosár.

Még annyit, hogy ha nekem bérletem van Bp-n, a kutyának is bérlet kell, vagy hol tudok neki jegyet venni?

2015. máj. 13. 11:10
 3/3 anonim válasza:

gyakran rájuk szinte nem is lehet szájkosarat kapni, de ha kifogsz egy ellenőrt, akinek rossz napja van, akkor szívózni fog. de pl a turcsi orr mentesíthet is a szájkosár alól asszem.

kutyának is lehet bérletet kapni (talán a diákbérlet árában?) de sima vonaljeggyel is utazhat. :)

2015. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!