Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 5-10 emberrel kerékpárszállítá...

5-10 emberrel kerékpárszállítás vonaton - van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

5-10 emberrel szeretnék kirándulni menni a Dunakanyarba, esetleg még a nyáron a Velencei-tóhoz is.

Például a Dunakanyarba tudom, hogy van olyan vonat, ahol jó sok kerékpár fér el, már láttam is. Használtam is egyszer (egyedül de sok más bringás is volt) és maximálisan elégedett voltam vele.

Azonban ezek elég lehetetlen időpontokban indulnak és csupán napi 1-2.


A MÁV mennyire rugalmas, fel lehet hívni őket, csinálnak valamit? Mondjuk ha amúgy hernyót indítanának, van rá esély, hogy tudnak rá akasztani nagy kerékpárszállításra alkalmas teres kocsit is?


Vagy azon a napi irányonként 2 vagy 3 vonaton kívül nincs több lehetőség, és esetleg a Posta BHV-n ajtónként ketten fogjuk majd egész úton a bringát és minden megállóban engedjük az embereket?

Tudom, itt legalább a vezérlőkocsiban lehet párat szállítani. De annyira nem sokat.

Egyáltalán honnan tudni, melyik lesz a vezérlőkocsi? Mármint elől vagy hátul?


Stadler Flirt-ön meg egyszerűen szánalmas a kerékpáros helyzet.


Elvileg a 12:07-es vonat ilyen nagy kerékpárbefogadó "kirándulóvonat", visszafelé azonban azt se tudom, mikor és honnan jönnénk.



A 30a vonalon pedig mi a helyzet?


2015. máj. 19. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A Dunakanyarban a MÁV-Start egyelőre ezekkel a kifejezetten bringásoknak ajánlott vonatokkal próbál úrrá lenni a helyzeten, de bizonyos létszám felett a mozdonyvontatású vonatokhoz tudnak csatolni kerékpárszállító kocsit - ha van rá idő forduláskor. És persze ezt is jó előre be kell jelenteni.


A 30a vonalon idén nyáron is lesznek Tekergő gyorsvonatok, bár ezek ha nem csalnak emlékeim, vagy nem állnak meg Fehérvárig, vagy legalábbis nem sok helyen. A többi vonat meg sok bringa esetén felejtős.

2015. máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A Tekergőt megjegyzem mindenesetre. :)

Szinte csak Stadler Flirt-et látok azon a vonalon, emiatt felejtős, igaz?



A 70-es vonallal meg azt lehet tenni, hogy vonatösszeállításon megnézem, melyik nem Flirt, vagy melyik posta BHV mondjuk...



Egyébként le nem raknak minket ugye? Vagy meg nem büntetnek?


Sokszor szállítottam már bringát, legrosszabb élmény párszor az út végigállása az ajtóban. De nem csoportosan voltam. :S :D

2015. máj. 19. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!