Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen megfontolásból nyomkodj...

Milyen megfontolásból nyomkodják az emberek az Alstom metrószerelvények ajtóira szerelt gombokat?

Figyelt kérdés
Feltűnhetne nekik,hogy az összes állomáson és a végállomásokon is egyszerre nyitódik,záródik az összes ajtó. Nem is nagyon tapasztalhattak olyat,hogy valaha is üzemben lett volna az egyedi ajtónyitás,így nem értem mégis miért feltételezik,hogy a gombnyomással ők nyitják az ajtót. Vagy csak egy reflex,ha már ott egy gomb akkor nyomni kell? Ez csak azért nem állja meg a helyét mert az egyedi ajtónyitással felszerelt buszokon meg villamosokon (amik sok éve közlekednek pesten) a mai napig látni,hogy csak állnak bambán és várják,hogy nyíljon az ajtó meg szentségelnek,belerúgnak,szaladgálnak a szomszédos ajtóhoz.

2015. máj. 20. 06:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt már gondolom nem is sejtik,hogy egy metróüzemben iszonyatmód lelassítaná az utascserét az egyedizés,így jó eséllyel soha nem is lesz üzemben a funkció. Egyedül talán a Fehér úton lenne létjogosultsága a dolognak,hogy télen a fűtés,nyáron a klimatizálás igazán hatékonyan láthassa el a feladatát.
2015. máj. 20. 06:07
 2/15 A kérdező kommentje:
A kérdésre nem adtál választ megnyilvánulásoddal. Az pedig legyen az én gondom ha bosszant,hogy hülyék ez emberek és annyi fogalmuk sincs az őket körülvevő világról,hogy az sem tűnne fel nekik ha a nap nyugaton kelne fel. Amennyiben Te is ebbe a kategóriába tartozol akkor Megértem válaszod,ez esetben tekintsük semmisnek eszmecserénket.
2015. máj. 20. 07:33
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ezek az élet nagy kérdései..
2015. máj. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

debilek


más magyarázat nincs

2015. máj. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
      
2015. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy én is rányomtam már, már megállt de még nem nyitotta. Nem a legjobb az a gomb. Világít, ha pedig valami világít, akkor az figyelemfelkeltő, ha nem működik, akkor nem kéne világítania.


Amúgy igen, az élet legnagyobb kérdései :)

2015. máj. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsabban nyílik.


Nekem például gyorsabb a gyaloglótempóm, mint átlagosan az embereknek, sokszor kifejezetten sietek is, mert notórius késő lettem. :D Ezért kényelmesebb nekem még azzal a 2-3 másodperc nyereséggel is. Kívül lehet lenni a metrószerelvényen mire látni, hogy a többi ajtó még csak akkor nyílik.


A magyarázat pedig olyasmi (a 2-esen legalábbis, ott ugye más, kevésbé automata, a vezető kezeli az ajtókat):

Amikor a szerelvény megállt... de teljesen megállt akkor világítani kezdenek a nyomógombok, a szerelvény automatikusan engedélyezi az ajtónyitást. Ekkor a vezetőfülkében is megjelenik egy gomb, azt megnyomva tudja a vezető központilag nyitni az ajtókat. Ki is kell nyitnia, ez a rendelkezés.

Viszont ha a vezető túl korán ér a gombhoz, azaz a rendszer véleménye szerint még "megy" a metró, még nem engedélyezi a nyitást, akkor ugye hiába... És azalatt az 1-2-3 másodperc alatt, míg felfogja, hogy nem nyíltak az ajtók és újra megnyomja, pár utas már leszállhatott, ha ajtót nyitott magának.

Vagy csak szimplán gyorsabb az utas, mint a vezető.



Én azóta nyomom a gombot, amióta egy fórumon konkrétan szakmabeliek elmagyarázták a működését. (Ettől még szerintem én pontatlanul írom).

2015. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Biztos németek, náluk van egyedi ajtónyitás.
2015. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Milyen megfontolásból kellett felszerelni őket nyitógombokkal, ha minden ajtó egyszerre nyílik? Felesleges pénzkidobás.
2015. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Vaaagy csak most utaznak metrón először...
2015. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!