Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vajon a spanyol villamos...

Ak0sgfx kérdése:

Vajon a spanyol villamos gyorsabb lesz a régi villamosnál?

Figyelt kérdés
A régi csehszlovák villamos már lassan elmegy, és jön helyette a spanyol villamos. Ha a spanyol villamos gyorsabb lesz a régi csehszlovák villamosnál, akkor az rendben van, mert én kipróbálnám.

2015. máj. 22. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy milyen sebességgel megy a villamos, nem csak a típustól függ. Sőt, a típus nagyon kis mértékben szól bele. Sokkal inkább a pálya vonalvezetése és állapota határozza meg, milyen sebességet lehet engedélyezni a vonalon.
2015. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vasúti pálya állapotától függ, no meg attól, hogy teljesen kivonják-e a régi villamosokat, vagy sem. Röviden; korszerűbb lesz, nem gyorsabb.
2015. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a városban a villamosok legnagyobb sebessége 50 km/h lehet, ezt simán tudja a csehszlovák villamos is. Ami egyébként nem megy sehova, inkább a még régebbi Ganz villamosokból fognak selejtezni.
2015. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A CAF-ok nem a csehszlovák Tatrákat váltják ki, hanem a Ganz csuklósok nagy részét.


A sebességük ugyanannyi lesz, mint a többi villamosnak, mivrl a KRESZ és a pályaállapot határozzák meg a villamosok sebességèt, az 50 km/h Vmax-ot nyilván minden típus eléri. A gyorsulás lehet kicsit jobb a règebbi típusoknál, de a Tatra villamosokhoz képest az utasok biztonsága és komfortja miatt sokkal durvább gyorsulást vagy lassulást nem nagyon lehet alkalmazni.

2015. máj. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Tátrák nagyon dinamikusak, tippem szerint az új maximum ugyanennyire lesz az. Nekem néha kényelmetlen is, rossz az egyensúlyérzékem, így sokszor dőlöngélek.


Remélem jó lesz a CAF.

Végre akadálymentes.



Egyébként nem tudom..

A mesterséges szellőztetéses, klímás járműveket kevésbé szeretem, mert általában hangosan járó ventilátorok keringtetik a benti, szinte ájulásig elhasználódott levegőt. A nagy nyitható ablakfelületek miatt ezért szimpatikusabb a Tatra.


Aztán hogy milyen lesz a futása, mennyiszer robban le...

2015. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Tátrákat javítok.

Átalakításra,és felújításra fognak menni a Tátrák,szó nincs arról,hogy elmennek!

Nem lesz semmivel gyorsabb a spanyol villamos,mert 50 a megengedett,a pálya állapota pedig minden villamost befolyásol sebességben.

Az új villamosok szebbek,tisztábbak,korszerűbbek lesznek,de nem gyorsabbak.

2015. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Tátrák gyári sebessége 65 km/h, de már max 50-nel mehetnek. Bármilyen vicces is, de a 8 éve forgalomból kivont UV-k és a kb 30 éve leselejtezett Stukák gyorsabban mentek mint a mai meg a beszerzendö új villamosok. Egyszerűen a max sebességúk 60 km/h volt és annyival mmentek is, feltéve ha a pálya állapota engedte
2015. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!