Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A kalauz hogyan igazolja...

A kalauz hogyan igazolja magát a kiléte felől?

Figyelt kérdés

Ugye a kalauznak jogàban àll elkérnie az én személyimet, és at utazàsra jogosító bérletem vagy jegyem.

De én honnan tudom hogy ő valòban egy kalauz?


2015. máj. 29. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

A kalauz az nem hatóság, személyidet nem kérheti.


Te onnan tudod hogy van egyenruhája, karszalagja, meg kis névvel ellátott (arcképes?) kitűzője. Nyilván.

2015. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy kalauzt a kitűzőről. Màr nem hasznàlnak ilyet, mert sok volt a visszaélés vele. Karszalag sincsen nekik.
2015. máj. 29. 18:31
 3/8 A kérdező kommentje:
De varratni bàrki tud formaruhàt. Nem kötekedni akarok, csak egy kaller ràm van szàllva. Kutyàval közlekedek minden nap és ez miatt kötekszik. Igaz nem tud mert az utazàsi feltételeknek tökéletesen eleget teszek. De ő még soha nem igazolta magàt......
2015. máj. 29. 18:37
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem csodálom ha rád szállt, biztos nem értékelte amikor megkérdőjelezted a kilétét a kitűzőjét firtatva!

:D

2015. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A BKK-s ellenőrökön meg a héven a kellereknek (legalábbis a H6-os vonalon) minidig ott figyel a lilás kis karszalag, meg a nyakukban egy fényképes, azonosítószámmal ellátott kártya. De egyszer egy buszon valaki pont ezt kérdezte az ellenőrtől. Ő azt mondta, hogy nyugodtan fel lehet hívni a központot, be lehet diktálni nekik a nyakukban lógó kártyán lévő számot és akkor le lehet kérdezni az adatokat.
2015. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mávon a jegyvizsgálót az egyenruhája azonosítja valamint kerésre köteles a törzsszámat megadni, amit a panasztételhez felhasználhatsz.

Karszalagja csak a fővizsgálónak van.

2015. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Benedickt! Senkit NEM kérdőjeleztem meg!!! Spontàn a sajàt kitűzőmről volt szò amit a munkahelyemen kötelező kitenni!

A többieknek köszönöm a vàlaszukat, ment a zöld kéz. :-)

2015. máj. 30. 01:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban a kalauzokat évtizedekre visszamenőleg mindenki ismeri. Az egyik legfixebb pont a helybeliek életében. Jobban tudják, kik a kalauzok, minthogy ki a polgármester. Telik az idő, megesik néha, hogy új "gyerek" kezd, annak meg akkor kb. az utas mutatja meg, hogy nyílik az ajtó, meg az ablak, az meg addig bemutakozik, ki ő, mi ő, honnan rakták ide...
2015. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!