Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért lett bevezetve az...

Miért lett bevezetve az egységes árú pót és helyjegy?

Figyelt kérdés

Régen ha jól emlékszem minden ICn más helyjegy árak voltak szolgáltatástól függően. Ez mért szűnt meg?

Ez szerintem teljesen kicseszés, mert most is azért néhány IC különböző. Pl: Ott vannak a szegedi és békéscsabai ic-k amelyeknek semmi értelme továbbít egy nyamvadt bp 20-67 kocsit és semmivel nem ér le hamarabb az illető.

Vagy pl. miskolci, nyíregyházi ic-k amik elég színesek pl valaki ugyan azért az árért egy koszos szlovák ZSSK szerelvénybe ül nem működő klíma mellet és nincs pl Wifi-sem.(De néhány IC pedig EC minőségű cseh kocsikkal jár étkező és többcélú teres kocsival)

Kör ick közül is valamelyik a vadi új IC+ kocsival jár vagy 3G-el ami ég és föld a bp 20-67hez képes.(pl van konnektor és nem csak légjavító van)



2015. jún. 9. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább az IC mint valaha egységes(ebb) szolgáltatás hígult fel, nem pedig az árak egységesedtek. Az ok a kocsihiány.
2015. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Régebben egyes vonalakon/szakaszokon különböző kedvezmény volt IC árából. Ezek megszűntek, viszont a pótjegy km-függő lett. Most arra jár kedvezmény, ha előre veszed meg, és nem péntek vagy vasárnap du. utazol.
2015. jún. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem én azt hittem úgy mond színvonal függő volt az ár. Arra emlékszem hogy régebben volt ilyen CitySzerda akció vagy micsoda amikor szerdánként ingyenes volt a pótjegy.

Mert a mostani helyzethez képest lehetne inkább kocsi összeállítás függő aztán ha nem sikerül olyan kocsit kiadni akkor valamennyit vissza téríteni.

Mert azért van különbség a bpmz meg a bp kocsik közt de az ár ugyan az.

2015. jún. 10. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!