Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy illető hamis BKV bérletet...

Egy illető hamis BKV bérletet adott el nekem. Feljelentettek közokirat-hamisításért, most mi lesz?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!!! Egy ipsétől 2 ezerrel olcsóbban vettem a BKV bérletem vagy 1 éve, de azonban ma a 3-as villamoson az ellenőr kiszúrta, hogy hamis. Bunkóparaszt volt velem, rendőrt hívott, leszállított és a közeg is hőzöngött velem, hogy felejtsem el a karrierem (Bizalmi állásban dolgozok, C típusún is átestem)


Most ilyenkor mi van??? Megalázó volt a többi utas szeme láttára, emiatt be sem tudtam ma menni dolgozni.



2015. jún. 11. 11:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A bunkóparasztság miben merül ki? Mert amúgy a háborgásod oktalan.
2015. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Viseld a következményeket.
2015. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
És ez megért neked 2 ezer forintot?
2015. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

Rendőrségi kihallgatás -> Nyilvántartásba vétel gynúsítottként (ujjlenyomat, fénykép) -> Jobb esetben megszüntetik az eljárást (pl. bebizonyítod, hogy jóhiszeműen vetted a bérletet, nem tudtad, hogy hamis), rosszabb esetben vádemelés -> Ügyészségi eljárás -> Jobb esetben megúszod egy ügyészségi megrovással, rosszabb esetben bíróság, ahol valószínűleg megúszod pénzbüntetéssel.

A C típusúnak nem tudom mik a feltételei, annak nézz utána. A rendőrök szeretnek túlozni, egyáltalán nem biztos, hogy komolyabb bajod lesz belőle, persze akkor is egy csomó idő, meg macera lesz.

2015. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt kaptad amit megérdemelsz.

Ha ennyire számít az a nagyon fontos állás akkor nem így kellene spórolni 2000 Ft-ot.


Mi másért lett volna olcsóbb, mint hogy hamis, mit gondoltál?

2015. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem Te vagy 1 bunkó!??? Venni kell hivatalos helyről! Fel sem merült, hogy miért olcsóbb? brrrr Most itt vagy megalázó! De sajnállak! Ja: adhatod pirosat-tudod a többit, hogy le ...
2015. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

[link]


itt hirdette magát. És kedves háborgók!


Lakáshitelem van, egyedül élek, és igen is, minden ezer ft. számít! És igen, jóhiszeműen vettem. Megyek be délután a rendőrségre feljelenteni az illetőt.

2015. jún. 11. 12:05
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden ezres számítana akkor több eszed lenne.
2015. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Látom a válaszolók nagy része jól áll anyagilag.
2015. jún. 11. 12:22
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem feltétlenül kéne hamisnak lennie, mert van aki pl a munkáltatójától kapja de nem használja. Na mindegy, ha nem tudod megkülönböztetni az igazit a hamistól akkor nem vegyél okos bérletet.
2015. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!