Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nyáron mért kell megszüntetni...

Nyáron mért kell megszüntetni a buszok felét?

Figyelt kérdés

Jó azt értem hogy nincsen iskola, de hát azért más jár munkába, sőt sok diák jár dolgozni, vagy csak mennek ide oda. Ez még is mért kell?

Eddig általában 10-20 percenként jártak a buszok most meg 30 sőt a délelőtti órákban 60 percenként. Normálisak ezek?



2015. jún. 12. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyáron senki nem cisnál semmit. Ezért nincs szükség se kormányzatra, se bíróságra - seközlekedésre, és he tehetnék még a levegőt is elzárnák.
2015. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kevesebb járat jár és ezért ritkábban jön a busz, a dolog egyik oldala. A másik oldala meg az, hogy kisebb a kocsikiadási arány, több busz marad a telephelyen. Így könnyebb kiadni a szabadságot a buszsofőröknek, mert belőlük sem kell egyszerre annyi. Sőt, mivel kevesebb járműre van egyszerre szükség, a buszok nagyobb karbantartási munkáit is lehet nyárra időzíteni.
2015. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt kevesebb ember jár-kel nyáron, és a buszvezetők is most mennének szabadságra. Te voltál már?
2015. jún. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én Budapestről tudok nyilatkozni.

Nagyon nem szeretem a tanszüneti menetrendeket. Igaz, általában ősszel és tavasszal nem, de nyáron se.

Nem túl szívderítő a járatsűrűség és bizony zsúfoltabbak a járatok pont a nagy melegben. Nem utazik annyival kevesebb ember, mint amennyivel kevesebb villamos, busz, metró jár.

2015. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez szerintem pont olyan, ahogy általánosan szerveznek itt mindent ebben az országban, "az igényeket figyelembe véve", magyarul egy pár olyan ember, akiket tökre nem is érint az egész, hasára üt, és megbeszélik, mi hogyan változzon, aztán talán pozitív lesz, végülis a fizetésüket ígyis-úgyis megkapják.


de mondjuk azért ez a kérdés így eléggé általánosít.

az eleve népszerű és állandóan zsúfolt úticélok felé nem változtatnak semmit, legalábbis ahogy én nézem, pl. egy ilyen bp-zalaegerszeg vagy keszthelyi járat ugyanúgy, ha kell, rásegítéssel indul.

egy sima helyközi járatnál már mások a prioritások, ott azért szerintem nem indokolt nyáron a 10-20 percenkénti indulás. persze ha állandó zsúfoltság van a meghagyott buszokon, akkor lehet fordulni a szolgáltatóhoz, hogy legalább 1 plusz járatot iktassanak már be csúcsidőben, de olyankor általában megy is, inkább csúcsidőn kívül van járatritkítás.

2015. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!