Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az első ajtós BKK buszokon az...

Az első ajtós BKK buszokon az utasok többsége amikor a bérletét mutatja, vagy a jegyét érvényesíti miért nem köszön a vezetőnek?

Figyelt kérdés

2015. jún. 20. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt szeretnéd kérdezni miért bunkók az emberek? :)
2015. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Röviden igen :-) A volánbuszokon természetes.
2015. jún. 20. 15:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolj bele, hogy Bp-en minden megállóban felszáll jó pár ember. Szerinted a vezető hányadiknál fogja megunni a folytonos visszaköszönést?
2015. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
47%

Külföldön természetes ilyenkor a köszönés, de ne feledd: A legtöbb országban nyitott a buszok vezetőfülkéje, hiszen ez a feltétele annak, hogy gyorsan ki lehessen adni a jegyet, ha valaki a buszon veszi meg. Emellett az utas könnyen tud információt is kérni a sofőrtől. Plusz, ha valakinek nem látta rendesen a bérletét a sofőr, akkor a nyitott vezetőfülke esetén utána tud gyorsan kiáltani, hogy jöjjön vissza, és mutassa meg újra. Zárt vezetőfülke esetén ilyenkor ki kell másznia a sofőrnek a fülkéből, és meg kell keresnie az utast.

Nos, Magyarországon még nem sikerült rájönnie az illetékeseknek, hogy milyen káros és primitív szokás a zárt vezetőfülke a buszokon. Majd ha rájönnek, akkor lesz értelme köszönni, hiszen akkor hallani is fogja a sofőr a köszönést, és nem csak tátogást lát.

2015. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Minek?

Nekem sem mindig köszönik meg, ha segítek (akár virtuálisan /interneten keresztül/, akár a valóságban). Egy jó ideje, el sem várom a köszönést. Ha a másik ember megadja, akkor megadja, ha nem, akkor nem.

2015. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Én azt szoktam mondani hogy addig jó az embernek amíg az a legnagyobb problémája hogy köszönnek e neki vagy sem.Gondolom a sofőr nem ez a kategória.Meg is értem.
2015. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

A héten már volt köszöngetős kérdés, az nem a tied volt? Nem vagyunk egyformák.

Ne egy kérdést láttam már a gyakorin, hogy idegennek miért kellene köszönni. Pl. a turisták miért várják el, hogy köszönj neki. Te meg azt kifogásolod, hogy nem köszönnek egy nagyvárosban a buszvezetőnek.

Soha nem éreztem késztetést. Lehet, neveletlen vagyok, de nem is értem, miért kellene üdvözölni.

2015. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

@7

Azért, amiért boltban is köszönünk az eladónak. Általában. Jobb esetben vissza is köszön, kivéve, ha a Coopról van szó.

2015. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Én is elsőajtós busszal járok, napi szinten, többször. Az emberek 70-80%-a köszön a sofőrnek, bár a sofőr így sem bír mindenkinek visszaköszönni.
2015. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
#8: Ezt én is megfigyeltem: Tescoban, Sparban előre köszön az eladó/pénztáros, Coopban esetleg visszaköszön, ha ráköszönök, de azt sem mindig. Én meg válasszam a Coopot, meg a CBA-t, mert azok a magyar üzletláncok.
2015. jún. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!