Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az első ajtós BKK buszokon az...

Az első ajtós BKK buszokon az utasok többsége amikor a bérletét mutatja, vagy a jegyét érvényesíti miért nem köszön a vezetőnek?

Figyelt kérdés

2015. jún. 20. 15:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%

OFF @eddiboy

CBA-ba azóta nem járok, amióta olvastam egy dolgozói "vallomást" a neten az ott uralkodó körülményekről. Sok helyen azonban CSAK Coop van, ahol más is van, ott is ügyeltek arra, hogy a fontosabb helyek környékén (vasút- és buszállomásokat is idevéve) mindenképpen Coop üzlet legyen, és kénytelen legyen oda betérni az ember. Csak nem tudom, hogy itt alapkövetelmény-e a leendő eladókkal szemben az, hogy az alapvető illemhez közük se legyen. De tényleg, ha nem köszön egy eladó, az szinte csak és kizárólag a Coopban történik meg, míg más boltoknál az ország bármely részén is legyél, előre köszönnek. Ezt magyarázza már meg nekem valaki...

ON

2015. jún. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%

Mert mi lesz a következő visszalépés a középkorba? Hogy felszálláskor mondjam be a vallásomat is? Regisztráljam ki vagyok? Igazoljam hova megyek és miért? Vagy toljam le a gatyámat? Egy nagyváros nem úgy működik, hogy köszöngetnek, meg fejmustrát tartanak az emberek napi hatvanezerszer. Már kétméterenként ellenőrizgetnék őket. Nem akarunk ilyen világot. A legtöbbünknek azza tele a micsodája, hogy az első ajtóhoz kelljen futni a cekkerekkel, harmadik kezeddel keresd elő a bérletedet, aztán fél perc tötyörgés után abban a szűk vályúban keresztülvergődni tizenkét öregasszonyon és járókereten, esni-kelni, mire hátrajutsz. Mi a szöszért lettek 3-ajtóval gyártva a városi forgalomra szánt buszok, dísznek? Valamikor igenis egy vívmánya volt a pesti a közlekedésnek, hogy megszabadították ezektől az ócska rituáléktól, és ebben előrébb jártunk a nyugatnál. Jó, hogy nem kell még aznapra szóló jegyekért, meg mindenféle pecsétekért sorban állni többet, mint ammennyit utazol, ahogy a vasútnál, aztán csodálkoznak, hogy tönkremennek.


Én pl. köszönök a buszvezetőnek, ha már szerencsétlennek előírták, hogy napi milliószor megtegye, - pedig feltételezem eredetileg járművezetői ambíciói voltak, és nem recepciós kisasszonynak jelentkezett - akkor ne legyek olyan bunkó, hogy napi 5-6 alkalommal ne bírjam ki. Sőt, még a kalauznak is visszaköszönök mostanában. De tökéletesen megértem, ha valakiknek az a felfogásuk, hogy ne rendezzenek fejmustrát és pláne etikettgyakorlatot a közpénzből fentartott és köztulajdonú járműveken, ahol én nem a vendég vagyok, hanem 30 éve ott utazó, és a fenntartó.


Azt sem szeretnénk, ha holnaptól minden társasház bejárati kapujához odaállítanának egy házmestert, hogy véleményezgesse ki mikor jön haza, és az legyen a téma, hogy elég hangosan köszöntem-e neki.


Van az embereknek egy 10%-a, aki olyan, hogy egész életében lop, csal, hazudik... és bliccel a buszon. Ezek mindig ugyanazok az emberek. Ezeket már kisiskolás korukban össze lehetne írni, hogy kik ezek. Pontosan tudja mindenki. Nem a legszegényebbek, hanem ilyen utolsó fxszagyerekek, akik még hencegnek vele, hogy milyen ügyesen kijátszották a BKV-t. Ezeknek lenne rég börtönben a helye, és nem a tisztességes embereknek kéne napi 18-szor ellenőrizgetni azt a nyomorult bérletét. Akit egyszer-kétszer elkaptak, azt írják fel. Aztán időnként nézzenek a körmük alá, lenne mindjárt ott nagyobb tétel is.

2015. jún. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szolnoki helyi buszokon is csak ritkán köszönnek az emberek a sofőrnek. Én se szoktam köszönni, bár amikor megmutatom a bérletem, akkor még a nevemet is elárulom (nem biztos, hogy megjegyzi, de megjegyezheti).
2015. jún. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én legtöbb esetben biccentéssel egy kisebb mosoly kíséretében szoktam elintézni a köszönést, kb hasonló biccentéssel vissza is köszön, hasonlóképp a metró lejáratánál az ellenőröknek vagy akár ha buszra felszállnak is.

Boltban szintén a pénztárosoknak, talán ők azok akik hangosan köszönnek vissza a felsoroltak közül.


Igazából más embereket nagyobb/zsúfoltabb helyen kiszolgáló egyének (pedig ismerek személyesen is párat) soha nem panaszkodtak hogy nem köszönt ma mind a 10.000 ember akivel találkoztak :)


Más kérdés persze kisebb családiasabb üzletekben, ahol szinte elvárás néha a köszönés.


A BKK egyébként is kicsit pörgősebb mint egy távolsági busz, a BKK-n 2-3 megálló alatt fordul meg annyi ember, mint egy távolságin 100KM-en :)

2015. jún. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%

# 12

Annyiban csak igazat adni tudok neked hogy a bliccelők meglopják a BKK-t, meglopják a sofőrt, meglopják a tisztességes utast is, nem csak bliccelnek, de mi mindnyájan ki is fizetjük az ő utazásaikat, az ő szemetüknek az eltakarítását, az ő állataiknak a szőrhullatását/odahugyozását (sokan nem tudják, de a kutyának amelyik nem tárolódobozban van csak pórázon szájkosárral annak is egész árú jegyet/bérletet kell venni, máskülönben az is csak bliccelő)...

2015. jún. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!