Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a lakhelyem és az egyetem...

Ha a lakhelyem és az egyetem között Budapesten át kell szállnom másik helyközi járatra, akkor milyen (és hol beszerezhető) igazolásra van szükség, hogy legálisan vehessek vasúti diákbérletet Budapestig, ill. Budapesttől?

Figyelt kérdés
Eddig úgy gondoltam, hogy földrajzi logika szerint egyértelmű, hogy ez az út Bp-n keresztül vezet, de egy barátomat a dolog egyértelműsége megbüntették valamilyen igazolás hiánya miatt. Rákerestem, s írnak valamilyen viszonylatigazolásról, de nem egészen egyértelmű, hogy hol kell ezt beszerezni, ill. milyen esetekre vonatkozik.

2015. jún. 25. 05:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha vonatról vonatra kellett szállnod, nem szükséges az igazolás.

Ha volánól vonatra, vagy fordítva, azt kombinált utazásnak hívják, és kell igazolás.


Ez esetben a MÁV csoport weboldalán a letölthető nyomtatványok szekció kell neked:

[link]


Innen a Kérelem tanulók hazautazási kedvezményének igénybevételéhez nyomtatvány:

[link]


Kitoltése értelemszeruen, felul a saját adataival kitolti.

Bejegyzendo viszonylatokhoz beirja azt a szakaszt amit vonattal menne termeszetesen a tanulóbérlet oszlopba.


Kérelem indoklása kombinált utazás.


Aláírja elviszi két vasutallomás egyikébe: vagy a vonatos utazása kezdő vagy célállomására. Értelemszerűen ahol van pénztar, vagy amelyik nagyobb, vagy amelyik egy en az iskola vagy otthoni lakhelye. A pénztárban odaadja és kozli h igazolás nyomtatványt szeretne kérni. Leadja a papirt és ot perccel kesobb kapja az igazolást. Ja a diakigazolvany is legyen ott!


Ezentúl veheti a kombinalt bérletet és az igazolásnak mindig ott kell lennie a bérlet mellett, fel kell mutatni,

2015. jún. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Vasútról vasútra lenne szó, de nem azonos pályaudvarról indul a két vonat, közte BKV-znom is kell, úgyhogy természetesen Bp-bérletet is használok. Mivel ez így két külön bérlet, nem egybefüggő vonal, azért gondoltam, hogy ez szükséges.
2015. jún. 25. 17:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell két külön bérlet, a vasuti díjszabás ismeri Ezt az esetet. Szimplán (-Budapest) szerepel majd a bérleten És kész. Ehhez igazolás sem kell.
2015. jún. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!