Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 80-as vasútvonal ennyire...

A 80-as vasútvonal ennyire lepusztult?

Figyelt kérdés

Eredetileg a Budapest-Miskolc-Szerencs-Nyiregyháza vasútvonal tudom,hogy 120-as pályasebességű,az már más,hogy egyetlen egy helyen sem megy 120-al a vonat.


Nézzük:

Akár csak egy Ic vonat ami nem áll meg Budapesttől Nyiregyig csak Füzrsabony,Miskolc,Szerencs,Tokaj. Elindul a keletiböl és Rákosig megy 80-al Rákos és Hatvan között 90-100-al,Hatvan-Miskolc között 80-al esetleg Füzerabony -Miskolc között megy pár helyen100-al,Miskolc-Szerencs között is 80-90-100-al,Szerencs Tokaj között is olxan 90-el Tokaj -Rakamaz között 60-al Rakamaz Nyiregyháza között is 60-80-al és az egész vonal tele van lassújellel.


Miért hagyják azt a pályát miért nem újítsák fel azt is mikor nagyon rossz az egész vonal?


A Békéscsaba-Szolnok vasútvonal az viszont első osztályú,békéscsabától-Szolnokig csak Szajolnál van lassújel és jelenleg Szajol-Szolnok között. Aztán a Budapest Debrecen vonal is nagyon jó ott pl. Szajoltól Püspökladányig nincs lassújel,hosszú ideig 120-al mehet a vonat utána is csak Hajdúszoboszlónál van az állomásban egy 40-es és Debrecenig nincs pedig ott még nem újították fel a szakaszt csak Ladányig. SZóval,a 100,120 vonalak nagyon jók akkor a 80-as meg miért ilyen rossz? Miétr nem újítják azt is fel?



2015. jún. 29. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
A 120-as vonal EU-s pénzből épül és azért, mert tranzit vonal. Hogy még jobban elkeserítselek. Szajol-Lőkösháza 140-es vagy 160-as pálya lesz végig.
2015. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Neked ezek mikori adataid vagy honnan veszed ezt a nagy marhaságokat?

Keletiből - Rákosig pont nem megy 80-al. Viszont Rákos liget környékén szintén 120 a pálya sebesség. Rákostól- Hatvan között 100-120 az most lényegtelen hogy pl aszód előtt van 40 lassú jel, meg Pécelen 20 km/h, Gödöllő környéken 60-90. Hatvan Miskolc között szinte végig 120-as pálya.

Nem tudom ezeket honnan találtad ki de irdatlan nagy hülyeségek.

Valóban tele van rakva a 80-as lassú jellel de nem kilométeres szakaszokon. Az hogy most itt ott egy lepukkan átjárónál előfordul 60-80 közötti lassú jel nem a világvég.

De most lesz vágányzár előbb utóbb sorra kerül ez is.

2015. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy ez is TEN-T folyosó, így itt is lesz 160 km/h szakasz.

Mindenhol lesz felújítás, a lassújeleket felszámolják azt ígérik. Azért amiket látok, hallok és tapasztalok is, az alapján ezt el is tudom hinni.

Talán csak két Budapest környéki fővonal nem fontos folyosó, de azokat is rendbeteszik, el is kezdték már.

2015. jún. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugalom, már dolgoznak az ügyön az illetékesek. Nagyút környékén az egyik szakaszra már az építési közbeszerzést is kiírták.
2015. jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól kijelentetted, hogy a 120-as vonal az milyen jó, holott a 120-ashoz is igencsak hozzá tartozik a Keleti-Rákos szakasz, ami ugyanolyan szar, mint amikor a 80-ashoz tartozik. A 120-as Sülysápig tele van lassújelekkel, egyre többel, és csesznek javítani, valódi fejlődés csak akkor van, ha nagyobb lélegzetvétellel vágányzárat vezetnek be, viszont az meg szétveri a menetrendet.

Szóval ami leírsz, az országon probléma, nem hiszen, hogy egyedi a 80-as esete. De ha már szar vasútvonalat keresel, akkor javaslom a 142-est, na azon lehet igazán sokat csámcsogni.

2015. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az amit te írsz Rákostól Szolnokik az a 120A vonal,Szolnoktól 120 lefelé. Az jó pálya csakúgy mint a debreceni.
2015. jún. 30. 12:29
 7/8 A kérdező kommentje:

Meg azért Szolnok újszász között is 120'onnan Pestig 100.


Azt viszont nem tudom,hogy én úgy emlékszem,hogy Nagykáta Sülysáp állomás is át lett építve és egy rövidebb távon van ott is lerakva 160-as sín,azt hiszem Sülysáptól Rákosig.?

2015. jún. 30. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Felőlem kötözködhetsz, ennyi erővel amit te írsz Hatvanig, az a 80a...
2015. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!