Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mai napon megbüntetett az...

A mai napon megbüntetett az ellenőr a buszon. Volt bérletem, igazolás és még a bérletváltókártya is nálam volt, de a bérletre nem volt ráírva az igazoláson található szám. Muszáj ezt befizetni?

Figyelt kérdés
Azt mondta 15 napon belül be kell fizetnem 1300 forintot.Adott csekket stb.Amint hazaértem észre vettem hogy a csekkre 8370 forint. an ráítva.Most mi tévő legyek?
2015. jún. 30. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a pesti rendszert ismerem, de sejtésem szerint a kisebb összeg akkor játszik, ha bemutatod az érvényes bérletet, a nagyobb akkor, ha nem.
2015. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igazán történhetett Budapesten, mivel ott nincs olyan opció, hogy nincs ráírva a szám a bérletre, anélkül nem is lehet bérletet venni.

Valóban, az alacsonyabb összeg ilyenkor a bemutatáskor fizetendő összeg, azt értelemszerűen nem csekken kell fizetni, hanem személyesen. A csekket csak akkor kell befizetni, ha másképp nem szeretnéd rendezni.

2015. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy tanulópénz.


Hogy mitévő légy? Bemész a buszos cég központjába, ott bemutatod az érvényes bérleted, -persze írd rá a számot-, aztán beköhögöd az 1300 pénzetet...


a tudás hatalom.

2015. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értettem köszönöm a válaszokat :) sajnos ezt megjártam de ezt is megtanultam egy életre :D
2015. jún. 30. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!