Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha buszon a sofőr olcsóbban...

Ha buszon a sofőr olcsóbban enged fel és ezáltal nem ad jegyet, de jön a jegyellenőr, mit kell mondanom/csinálnom?

Figyelt kérdés
Ez ma történt. Konkrétan egy hajszál választott el az ellenőrtől, szerencsém volt, hogy akkor szálltam le, amikor már a közelembe ért. De legközelebb ha ez előfordul, mit csináljak? Ha azt mondom, a sofőr olcsóbban engedett fel és megkérdezik, tagadni fogja, nem? És ugye nem tudom mivel bizonyítani az igazamat, így még meg is büntethetnek...

2015. jún. 18. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze h tagadja ő azt mondja majd bérletet mutattál. Te meg értetlenkedsz h nincs is nerleted. Ő meg játssza a hülyét h mekkora hülye vagy mit szórakozol felszálláskor még volt bérleted most miért nem mutatod meg? Az ellenőr meg megbüntet...

Megoldás egyszerű, nem belemenni a kis játékba, ott állni és kérni a jegyet és nem kis kedvezményért eladni a lelked....


Nem fognak szeretni engem se szeretnek amikor kérem a jegyet, volt amikor az volt a válasz: Ja, az is kell? Mondom fizettem érte nem?! Erre húzta a száját. 10 forint kedvezményért adtam volna el a lelkem. Hát az anyja csipáját.......

2015. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem éri meg neked.

8000 Ft a pótdíj (ha 30 napon belül nem fizeted meg, akkor 12000-re emelkedik) + meg kell fizetni a menetjegy árát + még a gépkocsivezetőnek is fizettél.


Bármit mondasz is, ha jegy-, illetve bérlet nélkül utazol, az ellenőr ezért - jogosan - büntet.

2015. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell mondani, mert az ellenőrt nem igazán fogja érdekelni, hogy miért nincs jegyed.

Majd pár hónap múlva kell kérdést kiírni, hogy Miért szűnt meg a járat?

A zsebre dolgozó vezetők, "kedvezményes" jeggyel utazók nem csak a lebukást kockáztatják. Amikor össze kell húzni a nadrágszíjat, megnézik, hol nincs bevétel.

Lehet, a buszon 40-en utaznak, de a kassza szerint csak tízen, akkor könnyen lehet, hogy kihasználatlanság ritkítják vagy megszüntetik a járatot. Vol már rá példa.

2015. jún. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SándorÚr ***** válasza:
családtag vagy, a sofőrrel vagy kész.
2015. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!