Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem mennek a klímák az...

Miért nem mennek a klímák az arra képes BKK/BKV buszokon?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, mit lehetne annak ügyében tenni hogy a Bogdániról induló buszokon, melyek közül talán a legforgalmasabb a 9-es és a 86-os, be legyen kapcsolva a klíma, ha már ki van írva a buszra hogy ki ne merjük nyitni az ablakot mert kiszökik a hideg...

A BKK-val próbáltam már felvenni a kapcsolatot, de gondolom a válasszal megvárják a nyár végét.

Azért valóban szomorú hogy ebben a 30 fok (buszon 35+) melegben sem kapcsolják be... Vagy csak én gondolom így?



2015. jún. 30. 16:09
1 2
 1/20 anonim válasza:
82%
szerencséd van ha nem a fűtést nyomatják rá mert tavaly ilyen is megtörtént nem tudom mit kéne tenni de biztos hogy nem egyszer tavaly is le kellett szállnom mert egy kiadós eső után ami a kánikula alatt volt megfulladtam majdnem a csukott ablakú buszban
2015. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Fűtés ezeken a buszokon csak télen nincs, ezt tapasztalatból mondom, pedig fűteni még a régi IKARUS-on is lehetett, aztán panaszt tettem a BKK-nál, de azóta sem érkezett válasz, mondanom sem kell, a fűtés egész télen nem ment...Amúgy ebben csak az a vicces, hogy a H5 HÉV pótlóbusza arra az egy megállóra egy új, bekapcsolt klímás volt tegnap is tegnap előtt is
2015. jún. 30. 16:28
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az az oka, hogy szar a klíma, mivel karbantartásra már nem igazán költenek. Mondjuk a BKK elvileg kötbért fizettethet a BKV-val, ha nem megy a klíma...
2015. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Így van. Ha rossz a klíma, akkor hiába kapcsolja be a sofőr. Nem lesz hűvösebb tőle.
2015. jún. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Félreértitek, ezek ugyanúgy jellemzőek az ezen a vonalon közlekedő

új (ebben az évben beszerzett),

3 éves és az

1 éve felújított buszokra is.


Az új buszok egyébként is garanciálisak lennének, amik meg idén kerültek "felújított" szöveggel kiadásra, nehogy már pár hónap után ne menjenek...

2015. jún. 30. 17:50
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
A múltkor láttam valahol, hogy a klímát csak központi utasításra kapcsolhatják be a sofőrök, de nem nagyon szeretik használni, mert növeli a fogyasztást, és ezzel csökken a megtakarításért kapott pénzük.
2015. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Néhány írás klíma ügyben:

[link]

2015. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

# 6

Az még addig oké hogy spóroljanak, de ne mondja nekem senki hogy nem fér bele a havi 10.000Ft-os bérletárba, ráadásul én nem is egyet de mindjárt hármat veszek minden hónapban a családba, és akárhogy is, ez nem kis pénz, nem kicsit megterhelő a pénztárcánknak, nehogy már rajtunk spóroljanak!

2015. jún. 30. 23:00
 9/20 A kérdező kommentje:

# 7

Ez annyiban irreális hogy a legtöbb buszon

(az új buszok egyébként mindegyikén) az ablakok zárolhatók,

azaz ha akarod sem tudod az ablakot kinyitni,

max kiszakítani ha a buszsofőr azt bezárta.


Némely buszon ezt meg is szokták tenni, klíma be és mindenki örül, sajnos egy vonalon tapasztaltam csak ilyet, azon pedig 1 megállót szoktam csak járni...

2015. jún. 30. 23:03
 10/20 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon rossz tapasztalataim vannak...


A fűtés azért megy, mert keringtetni kell a hűtővizet, hogy fel ne forrjon.


Alig van típus, amiben megy és valóban hűt a klíma (nemcsak megy, jön is valami levegő de fülledt és forró).


Én télen is megsülök, általában megy a fűtés és még milyen... ha nincs 20-25 fok, akkor abszolút nulla... Ráadásul állni az oxigénhiányban a sok ember között, mint a cövek.

Kedvencem, amikor kint 10 fok van és bent fűtenek.


Eső után én is szenvedek. Én nem is szoktam becsukni magam mellett az ablakot. Őszintén megmondom, hogy nem zavar egy kis víz, ellenben a légszomj igen.

2015. jún. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!