Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV ellenőrök a Metronál...

A BKV ellenőrök a Metronál hogy tudják eldönteni 2 másodperces ránézéssel, hogy a felmutatott jegy érvényes-e?

Figyelt kérdés
Azt gondolom, hogy a gép által rányomtatott számokat nézik, de az kb. 10 számjegy, dátum rajta semmi...vagy járatszámot ellenőriznek?
2008. szept. 4. 07:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egyre inkább az az érzésem, hogy nem is nézik meg. Főleg ha nagy a tömeg.
2008. szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy nézik meg, csak azt figyelik, hogy van-e jegyed. Én két hónapig ugyan azzal a jeggyel jártam és sose nézték meg közelebbről.
2008. szept. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
ha megnézed a számot, akkor rá fogsz jönni, hogy a dátumot és az időt is tartalmazza, ráadásul, ha tudod miként, akkor tényleg csak egy pillanatás ellenőrizni érvényes-e még.
2008. szept. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Én egy hónapig lejárt bérlettel jártam, és fel sem tűnt nekik. Júniusi volt, július helyett. Volt júliusi bérletem is, de elfelejtettem kicserélni. :)
2008. szept. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sem tudják eldönteni egy "rápillantással". A helyzet akkor veszélyesebb, ha buszon vagy villamoson kérik el a jegyed, mert ott általában jó alaposan megnézik.
2008. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy...
2008. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
két hónapig jártam ugyanazzal a bérlettel, lusta voltam kicserélni ... :D
2008. szept. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Barátnőm 2008-ban 2006-os bérlettel járt. :)
2008. szept. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Akárcsak a kaármőrök a Keletinél, akármit felmutathatsz nekik mindent elfogadnak. Volt mikor egy régi jegyet mutattma jó messziről és simán elmentem mellette, más boltban kapott blokkot meg névjegykártyát mutatott és az is jó volt. Elsőajtós felszállásnál is cska egy pillanatnyi ideig látja a sofőr is a jegyet vagy a bérletet nem tudja megénzni alaposan, hiszen akkor biztosna hosszú percekig állna a megállókban ha sokan szállnak fel. Én egy évig jártam úgy, h az érvényes bérletem elé betettem egy már lejártat és minden felszállásnál azt mutattam. 1 év alatt szinte napi rendszerességgel használtam így ( legalábbis mikor suliba jártam) egy sofőr és egy ellenőr volt, aki észrevette, még olyan ellenőr is akadt, aki a kérdésemre megerősítette, h rendben van.
2008. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
szerintem nem is érdekli őket. :) én 1 hónapig úgy mentem le a Ferenciek terénél a metróhoz, hogy végig a környéki bérletemet mutogattam nekik! még azt sem vették észre, hogy nagybetűkkel bele volt pecsételve, hogy BUDAÖRS. :D
2008. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!