Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV ellenőrök a Metronál...

A BKV ellenőrök a Metronál hogy tudják eldönteni 2 másodperces ránézéssel, hogy a felmutatott jegy érvényes-e?

Figyelt kérdés
Azt gondolom, hogy a gép által rányomtatott számokat nézik, de az kb. 10 számjegy, dátum rajta semmi...vagy járatszámot ellenőriznek?
2008. szept. 4. 07:39
1 2
 11/16 Asmodeus ***** válasza:
100%

A metrónál az ellenőrök nagyrésze nem "hivatásos ellenőr", hanem csak Biztonságiőr Továbbképezve egy alap ellenőri tanfolyammal. Ezek az emberek általában max rápillantanak a jegyre / bérletre, de van amelyik inkább a plafont vagy a lámpákat bámulva elmélkedig azon, hogy mit csináljon meló után... Így tényleg lehet régi jegyet is vinni, DE!


Vannak unatkozó vagy "kötelességtudó" ellenőrök is köztük, akik bizony megnézik rendesen a jegyet / bérletet és, ha egy ilyennel futsz össze, akkor bizony megy a büntetés, ami minimum 3000 Ft, de ha nincs elöző napra is érvényes bérleted, akkor az lesz 12-13 ezer Ft is. Szóval lehet ezzel játszani, csak nehogy rosszuljárjatok.

2009. jan. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
De aki tudja az alapszabályt, h igazolványt kézből ki nem adunk és papírt nem írunk alá azt nem lehet megbüntetni.
2009. jan. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
71%
Ma megbűntetett az ellenőr... persze nő volt, mindig a női ellenőrök bűntetnek meg :D a bérletet a barátnőmtől kaptam, 13án járt le és még az ő diákligazolványszámas is volt rajta, de ezt nem szúrta ki a nő... egyből kivette a kezemből, mondván hogy így nem tudja megnézni, akkor kitépni a kezéből már nem nagyon lehet :D aláírni meg hogy ne írjam alá? akkor mit csinálhat, ha azt mondom neki, hogy: 1., nem adom oda a bérletem, 2. nem írmo alá... ?
2009. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem adod neki oda, hiszen nem kell. Elé tartod, h megnézhesse, ha kéri megfordítod kiveszed a tokból ,de ak ezedből nem adod ki. Ha elveszi akkor az lopás fel lehet jelenteni érte, mert nincs joga elvenni. Alá meg semmit sem kell írni nem kényzeríthet rá.
2009. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Haveromnak fél évig mindig egy jegye van, és mikor ilyen levágást csinált egy kezelés a jegyén, akkor szépen leszakította kézzel a kiálló részt, lekezelte a jegyét és azt mutatta, meg is nézték erősen, de mehetett tovább.
2009. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én meg ültem tovább, mikor ellenőrzés volt, és annyit kérdeztem, hogy hány ellenőrnek mutassam még meg, és simán elment mellettem, pedig egynek se mutattam.
2009. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!