Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV ellenőr köteles büntetés...

A BKV ellenőr köteles büntetéskor elmondani, hogy van lehetőség a 8000, -Ft-os helyszíni bírság megfizetésére is?

Figyelt kérdés

Tegnap elfelejtettem kilyukasztani a jegyemet a buszon és az ellenőr már nem engedte, hogy utólag kezeljem.

Kiállította a 16.000,-Ft-os csekket. Én csak utólag otthon tudtam meg, hogy van lehetőség a helyszínen 8.000,-Ft bírság megfizetésére is. Ha ezt elmondja ott a buszon, inkább kifizettem volna a felét mint a 16ezret. Nem lett volna kötelessége tájékoztatni engem??



2015. júl. 24. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Elvileg az lenne, de a kiplakátolt utazási feltételek hirdetményeken is fel van tüntetve. Legalábbis azon a buszon igen, amivel naponta utazom.
2015. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Semmiképpen nem védek bliccelőket, de tudomásom szerint nem akadályozhat meg abban, hogy érvényesítsd a jegyet.

Elvben az a célja az ellenőrzésnek, hogy az emberek megfizessék a viteldíjat, nem a pótdíjgyűjtés.

2015. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ott volt előttem a lyukasztó, bele akartam tenni a jegyet és lefogta a nyílást. Egyértelmű, hogy a bírságra ment. De ahogy olvasgatom a netet, első lépés a helyszíni bírság és ha nem tudom kifizetni kérhetem a halasztott fizetési lehetőséget, a csekket.
2015. júl. 24. 14:56
 4/6 A kérdező kommentje:
De még csak meg sem említett, hogy fizethetek 8 ezret is.
2015. júl. 24. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Elfelejted kilyukasztani, nah persze :))
2015. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak ám bunkó ellenőrök, sok éve történt velem Debrecenben, hogy utolsó pillanatban ugrottam fel a buszra, elém állt 2 ellenőr, hogy hol a jegyem, mutattam, hogy a kezemben, és mindjárt kilyukasztom. Erre közölték, hogy erről lekéstem, mert mire az ajtó becsukódott, nekem már lyukasztott jegyemnek kellett volna lennem. Kiröhögtem őket, a következő megállónál leszálltam. Elkezdtek kiabálni utánam, hogy álljak meg, mert rendőrt hívnak, én meg lazán elsétáltam, nem jöttek utánam.

A jegyem náluk maradt, úgyhogy az utazás ki lett fizetve.

2015. júl. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!