Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volt valakinek már incidense...

Volt valakinek már incidense vonaton való kerékpárszállítással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Itt vonatozok a Balaton déli partján, két kocsis személyvonattal. Kerékpárszállító kocsi nincs, így mindegyik ajtónál van 3-4 bringa. A türelmetlen nyuggerek hasonló szavakkal illetnek:

(Amikor félreemelem az ajtóból, hogy egyik oldaltól le tudjanak szállni, a hátam mögül:)

-Mi is le szeretnénk szállni.

-Miert nem biciklivel mész, ha már van?

-Mindjárt összetöröm azt a szart.

-Takarodjál le vele hülyegyerek.

-Te b@romarcú.


Sajnos az utóbbi illető pont ekkor lépett le a lépcsőn, ha két másodperccel előbb mondja, akkor úgy hátbarúgom hogy a másik peronon találja magát. Rajtam kívül még egy lány volt, neki nem szólogattak be. Szerencséje volt egyébként a nagyszájúnak, mert nem sok kellett, hogy ne mostanában tudjon felkelni. Miután 'leszálltak, többen hangot adtak a nemtetszésüknek (a kötekedőkkel szemben), az egyik fszi mondta, ha hozzá mert volna érni a bringámhoz, már az ügyeleten lenne. Nem áll messze az igazságtól. 21/F


2015. aug. 1. 07:42
 1/6 Titusztitusz válasza:
A vonaton szállított bringa valóban sok problémát tud okozni a fel és leszállásnál, viszont egy KERÉKPÁROZNI SZERETŐ,ÉS A KERÉKPÁROKAT KEDVELŐ ILLETŐ túl tud lépni azért az ilyesmi kellemetlenségeken...Sőt...Az ilyen illető még EGYENESEN ÖRÜLNI IS SZOKOTT ANNAK, ha kerékpárral utazó utast lát mondjuk a vonaton...Én magam is ilyen vagyok...Bár nagyon-nagyon ritkán szoktam vonaton utazni, mivel lehetőség szerint mindenhova bringával szoktam járni, de azért volt már arra példa, hogy láttam bringát vonaton szállítani, éshát ilyen esetben átkozódás helyett inkább GYÖNYÖRKÖDVE NÉZTEM A JÁRMŰVET, éshát egy percig sem zavart a kerékpár okozta kisebb kellemetlenség a vonaton utazva...Viszont NEM MINDEN EMBER ILYEN...Nagyon sokan egész életükben pl. autóban pöffeszkednek, meg tunyulnak, hideg rázza őket bármi FIZIKAI ERŐFESZÍTÉST IS KÍVÁNŐ MOZGÁSFORMÁTOL, éshát mivel ugye minden-mindennel összefügg, PONT AZ ILYEKBÖL LESZNEK AZTÁN LEGFŐKÉPPEN A LEGNAGYOBB KERÉKPÁROSGYŰLÖLŐK...Főleg öregkorukra, amikoris sokan SZERETNÉNEK MÁR(!!) MOZOGNI görbebot nélkül is ahogy mondani szokás, de mivel EGÉSZ ÉLETÜKET TUNYASÁGGAL-MOZGÁSHIÁNNYAL TÖLTÖTTÉK, öregkorukra már sokan járni is alig tudnak az ilyen illetők közzül, úgy leépül a szervezetük...Úgyhogy nem elég az ugye, hogy ALAPBOL GYŰLÖLIK A BRINGÁSOKAT, de még meg is tetézi sokuknál mindezt egy tudatos, avagy tudatalatti ÍRÍGYSÉG IS azon okbol, hogy "vannak, akik jó kondíban, épen-egészségben élik az életüket,úgyhogy még BRINGÁZÁSRA IS FUTJA AZ EREJÜKBÖL...Szörnyű ebbe még belegondolni is"...Most csak képzeld el, hogy MILYEN ISZONYATOS FRUSZTRÁCIÓT VÁLT/VÁLTHAT KI némely leépült,megöregedett,megkeseredett illetőböl egy ILYESMI GONDOLAT...Szóval ne vedd tragikusan az ilyen jeleneteket, gondolj arra, hogy a hőbörgő nyugdíjasok,meg egyébb illetők valójában mennyire szánalmas emberek, úgyhogy nagyon ne vedd komolyan a beszólásaikat...Egy-két megvető megjegyzésnél nem érnek többet...
2015. aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsőhöz csatlakozva: én is örülök, hogy ilyen nagy divat lett felkerekedni vonattal és kerékpározni. Az emberek felébrednek, életmódot változtatnak: természetbe mennek szabadidejükben és sportolnak.

A Dunakanyarba reggel hétkor induló vonaton le is fotóztam a bringákat, bár visszafele többen voltunk, akkor kellett volna. Amikor a WC környékén már 9 kerékpár volt, volt, akik feladták és a vonaton eltolták valamerre a bringájukat. :D



Az idős utastársaid túl savanyú szőlőt reggeliztek.



A MÁV-nak meg a föld alól is elő kellene kerítenie hétvégén a Balaton felé induló vonatokra egy-egy bringaszállító vagont - szerintem amúgy mindre.

Amikor minden bringás egyszer legalább körbetekeri a Balatont, de van, aki kb. évente, akkor mit gondol a MÁV?

Egyébként védeni szoktam a MÁV-ot, mert szerintem folyamatosan fejlődnek, de a történetedben már az nem tetszik, hogy kerékpárszállító kocsi nincs.

2015. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, szerintem is az illetőből leginkább az irigység szólt, látván hogy nem campinget emelgettem. Nem tudom mi vezethetett oda, hogy így viselkedjen valaki, de vegszóra inkább nem mondok semmit, ki tudja, ha nekem talán olyan életem lett volna mint neki, lehet rosszabb lennék.
2015. aug. 1. 15:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Tapasztalom én a fejlődést, mert jóval több a bringás kocsi, ezen csak azért nem volt, mert kis személyvonatként üzemelt és viszonylag kevesen is voltak rajta.
2015. aug. 1. 15:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a MÁV-Start továbbra is csak kapkodja a fejét az utazási trendek változása láttán, így aztán hiába van meg a jó szándék (tényleg mindent bevetnek, ami kicsit is hasonlít egy bringaszállító kocsira), az bizony kevés. Stratégia kellene és persze akarat és pénz annak megvalósítására.


Bizony én is megszenvedtem tavaly az egyik, kifejezetten kerékpárszàllításra ajánlott vonaton, mert egyszerűen messze több volt a bringás utas, mint amennyi kerékpár plusz utas elfért volna kényelmesen. Így aztán szégyen vagy sem,,olykor még az amúgy jámbor bringàsok is össze-összeszólalkoztak ezen-azon.

2015. aug. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem az a bajom konkrétan a Dunakanyar felé - arra megyek majdnem minden évben bringával, a Balatonhoz sajnos ritkán van kivel és mikor :( -, hogy van kerékpárszállító kocsis vonat, ennek létét hirdetik is a honlapjukon. Azt már sehol, hogy mely vonatok ezek... A Magyar Kerékpárosklub oldalán van fent a tavalyi menetrend szerinti... ami idén is érvényes. A menetrend picit más, de az órák ugyanezek.


A MÁV fél, hogy nem sikerül teljesíteni, elromlik a mozdony vagy nem lesz kocsi? Mert ettől még leírhatnák, mely vonatok ezek... Vagy egyszerűen tojnak bele?


El lehet férni a Flirt-en is (új motorvonat), de ha a délután hetes zónázón a 9 meglevő bringa mellé felszáll egy hattagú csapat, akkor ők nem tudják rögzíteni a bringát, végigállják kb. az utat, a többi utast a bringával zavarva. Az ilyen esetekre lenne jó tudni, melyik vonattal akarjanak utazni.


Nyilván fel lehet őket hívni telefonon, de...



Úgy tudom, a Balaton felé legalább vannak kifejezetten ajánlott vonatok, amiket közölnek is.

2015. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!