Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosan vette el az ellenőr a...

Jogosan vette el az ellenőr a diákigazolványom?

Figyelt kérdés
Tegnap délután utaztam be Szegedre a helyről ahol lakom. Ideiglenes diákigazolványom van, mivel most végeztem az alapszakkal. Bemutattam az ellenőrnek, de emellé el akart kérni még egy fényképes igazolványt, hogy "lássa hogy tényleg én vagyok az". Mivel nem volt nálam más fényképes igazolvány, sőt semmilyen, (tudom, hogy ez hiba volt, de csak 1 levelet mentem feladni és már jöttem volna haza), ezért elvette a diákomat amit előzőleg ugye odaadtam a kezébe. Kaptam büntetést is, de azt csak akkor kell befizetnem ha 2 héten belül be nem mutatom az ügyfélszolgálaton a büntetést + igazolványt. Egyébként ez a bemutatás 900 Ft-ba kerül, + a jegy kiegészítését is ki kell mellé fizetnem... A kérdésem az, hogy volt-e joga elkobozni a diákigazolványom? Valakivel történt már hasonló?

2015. aug. 4. 12:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Milyen alapon vette el a diákigazolványodat? Az ellenőr semmi ilyet nem csinálhat.
2015. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de abban a szituációban eszembe se jutott hogy vitatkozzak vele...
2015. aug. 4. 12:58
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Ez a sztori nekem nem tiszta.


Az ellenőr nem adta vissza a diákod?

Ha ideiglenes diákod van, akkor milyen diákot vett el? Ha megvan a mostani diákod, az jó október 31-ig, miért van ideiglenesed?

Ha elvette a diákod akkor hogy tudnád bemutatni?


"ezért elvette a diákomat amit előzőleg ugye odaadtam a kezébe."

Zsebrevágta? Milyen indokkal? Olyan nincs, hogy szó nélkül...

2015. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Pontosan, nem adta vissza.

Amikor diákot írtam nyilván az ideiglenesre gondoltam, mivel rendes az nincs. Az egyetemen elvették a rendeset miután végeztem.

Nem a diákomat kell bemutatnom hanem egy fényképes igazolványt. (személyi, jogsi)

Azt mondta hogy ezt csak úgy kapom vissza, ha bemegyek az ügyfélszolgálatra, eszembe se jutott az egész busz előtt parádézni vele, meg az se hogy ja amúgy milyen jogon veszi el.

2015. aug. 4. 13:09
 5/21 anonim ***** válasza:
49%

Nem veheti el, de én is hallottam már sztorikat a magukat hatóságnak (sőt, mindenhatónak) képzelő ellenőrökről.

Pl. egy csoporttársamat pár éve azért büntették meg, mert állítólag egy diákigazolvány maximális érvényessége a kiállítástól kezdve 8 év (matrica nem volt rajta, nem is kellett, mivel még a közoktatásis igazolványát használta, tanköteles kor betöltésének évében). Neki is elvette az igazolványát, és később megállapításra került, hogy szabálytalanul járt el.

2015. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%

a kérdező pontosan, érthetően leírta a történetet...ráadásul őszintén..

..nos ezt hívják tanulópénznek...


ez külön aranyos:...."csak 1 leveletmentem feladni és már jöttem volna haza"...


ez nem enyhítő..ha nálad van egy fényképes igazolvány, útlevél, jogsi, személyi, akkor most ne írtál volna..


bemész, bemutatsz, befizetsz, visszakapsz, örülsz...


ennyi.


egyébként sokkal több mindenhez van joga, mint sokan hiszik...

2015. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
18%
Jogosan.
2015. aug. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 kovpet ***** válasza:
63%

"egyébként sokkal több mindenhez van joga, mint sokan hiszik..."


Kinek, az ellenőrnek? Az egy sima vállalat sima alkalmazottja, annyi joga van, mint neked vagy nekem.


A közteres vagy a rendőr persze más kérdés.


Kérdező: hívd fel a vállalatot és kérdezd meg tőlük, hogy mi a helyzet. Gondolom, kellene neked az a papír, tehát adják szépen vissza.

2015. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Az ellenőrzést végző személy csak a szolgáltató által kiállított, érvénytelen menetjegyeket, bérleteket, utazási igazolványokat vonhatja be, erről pedig elismervényt köteles kiállítani.
2015. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár igazából arra vagyok kíváncsi hogy tényleg van-e joga ilyenhez. Természetesen be fogom vinni, befizetni stb., nyilván nem fogom beperelni vagy valami :D Annyit nem ér meg.
2015. aug. 4. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!