Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bekamerázott vonatokon...

F.F97 kérdése:

A bekamerázott vonatokon visszanézik a felvételeket, ha az ellenőr nem biztos, hogy ott szállt fel az utas ahol mondta?

Figyelt kérdés
Felszálltam még újpest előtt, de már nem volt időm jegyet venni! Újpest után jött az ellenőr, gondoltam megúszom, felmutattam a bkv bérletem, kérdezte hol szálltam, mondtam újpesten, továbbment, de hallottam, hogy telefonál valami videofelvételről! Ilyenkor foglalkoznak ilyennel? Kikeresik ki az? Feljelentést is tehetnek? Köszönöm segítségeteket!

2015. júl. 28. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ezért is van a kamera. Vissza tudják nézni.
2015. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

A kutya sem fog foglalkozni vele. A kamera biztonsági kamera, nem az utasok jegyellenőrzésére szolgál, a képét akkor veszik elő maximum, ha bűncselekmény történik.


Utólag nem szabhatnak ki pótdíjat (azaz büntetést) sem, pláne egy kamerakép alapján.

2015. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azol a kamerák a vagyonvédelmet és az utasok biztonságát szolgálják. Ez a felvételkészítés célja, így még akkor sem használhatnák a felvételt, ha egy esetleges pótdíjazási ügy később mondjuk bíróságra kerülne.
2015. júl. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%

"még akkor sem használhatnák a felvételt, ha egy esetleges pótdíjazási ügy később mondjuk bíróságra kerülne."


Tévedsz. (Mint mindig.)

Volt már úgy, ahol perdöntő volt a kamerafelvétel.

2015. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kicsit megnyugodtam!
2015. júl. 29. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!