Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Püspökladány-Debrecen...

A Püspökladány-Debrecen vasútvonal szakasz miért fog lyen sok időt igénybe venni?

Figyelt kérdés

A munkálatok azt mondták,hogy jövő év elején kezdòdnek és 2020-ra fejeződik be.

Ez sok időnek számít ugyanis a Szolnok-Püspökladány szakasz 2012-ben kezdödött év elején és őszre kész az egész,mert 2015 a befejezési határidő.A szolnok-Püspökladány szakasz közel 80 km hosszú és három és fél év alatt végeznek vele,a Püspökladány -Debrecen szakasz csak 44 km hosszú és annak meg öt és félévet adnak? 2015 év elejétòl 2020 őszig. Hogy van most ez,hogy az utóbbi rövidebb és több évet adnak neki?


Simán lehetne 2015-2017. Ugyanis két állomásköz nyiltvágánya felújítása nagyon hamar megy.



2015. aug. 6. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltètelezem, hogy valamivel olcsóbb, de lassabb technológiát választottak és kevesebb erőforrást vonnak be ebben a projektben, így nő a kivitelezés ideje. De lehet, hogy lesznek hosszabb periódusok, amikor a munka állni fog, a vonatok pedig menni. Hiszen 2022-ig ráérnek végignyomni a projektet, akkorra kell lezárni.
2015. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 10 deka farhát ***** válasza:

De miért két állomásköz?

- Püspökladány - Kaba

- Kaba - Hajdúszoboszló

- Hajdúszoboszló - Ebes

- Ebes - Debrecen


Ez szerintem négy. Ráaádásul azt se felejtsd el, hogy Kabán és Hajdúszoboszlón viszonylag jelentős teherforgalom is van, ami miatt nem lehet "csak úgy", hónapokra felbontani a fél állomást.

2015. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert ezzel egy időben elkezdik kiépíteni a Debrecenben az intermodális központot. Ez tényleg nem kis munka lesz....


[link]

2015. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na az nem kell azért. Nem kell olyan központ. Nem Amerikában vagyunk.Jó így. Ne erre kőltsék a pénzt,elég a vasútvonalakat meg az állomásokat felújítani mert az kell de amit belinkeltél az nem.
2015. aug. 16. 16:37
 5/5 10 deka farhát ***** válasza:

Nem is kell Amerikáig menni, hasonló intermodális központok vannak szerte Európában is, bár ez egy csöppet tényleg túlméretezettnek tűnik.


De pl. Erfurtban az állomás (a vasúti vágányok) az "emeleten" vannak, alatta villamosmegálló, pláza, éttermek, autóbuszok meg még ki tudja mi, sajnos fáradt voltam és nem jártam be töviről-hegyire.

2015. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!