Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi tévő legyek?

Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

szóval 2015.03.15-én volt egy nagyon szemét akadékoskodó ellenőr a 3-as metrónál, siettem volna mert pont ment a metró és megkérdeztem tőle hogy muszáj-e megmutatni a cuccokat. itt rontottam el, ugyanis hiába voltak rendbe a papírjaim,adott egy 2000-es csekket. még aznap bementem az akácfa u 22. bkk székhelyére.ott megmutattam neki az érvényes diákomat, mert azt irta rá a nő a papira. elmeséltem neki a sztorit. ő ott a helyszinen aztmondta hogy 16.000.

megfogtam magam és eljöttem,abban a hitbe hogy "majd elévűl" ma azonban kaptam egy felszólítást 32.000-ről. a k... mamájukat. ilyenkor mi tévő legyek?



#büntetés #BKV #ellenőr #orális élmények
2015. aug. 12. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sántít a sztori.

1. Ha nem volt ott a diákod, akkor 2000 Ft ellenében be tudod mutatni 2 munkanapon belül utólag is.

2. Nem 2000 Ft-os csekket adnak ilyenkor, hanem 16000 Ft-osat. Legfeljebb kidobod, ha utólag mutatod be a diákodat.

3. Nem világos, miért nem tisztáztad az Akácfában a sztorit? Ha nekem van egy tartozásom, aztán az illető bemondja a nyolcszorosát, akkor minimum elkezdem firtatni, hogy miért is van eltérés a két szám közt?

4. Mièrt évülne el? Köztudott, hogy a közlekedési cégek alulfinanszírozottak. Elég nagy luxus lenne a 21. század technikai színvonala mellett hagyni leketyegni a tartozásokat és nézni, ahogyan úszik el a pénzed.


Egy dolgot tehetsz: fizesd be a tartozást. Ha nem érzed jogosnak, akkor is inkább fizesd be és utólag próbáld meg visszaszerezni jogi úton. Ugyanis adott esetben, ha nem ad neked igazat a bíróság vagy már a mediáció során kiderül, hogy esélyed sincs, az eltelt idő miatt tovább nőhet a tartozásod.

2015. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Plusz a bejáratnál nagyon rég nincsenek ellenőrök, mivel kettőt hátra lépsz, és kint vagy a metróból, ott meg nem büntethet.

Akik ott állnak, azok biztonsági őrök, de ők meg szintén nem büntethetnek.

2015. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

# 2: nem engedhetik fel a metróra azt, akinek nincs érvényes jegye/bérlete. Kifele, meg igen, büntethetnek (ott, már, szoktak lenni ellenőrök is).

Kérdező: nagyon sántít a dolog. Ha érvényes jeggyel/bérlettel utazol, akkor nincs miért megbünteti téged. Az, hogy sietsz, az nem mentség. Tudom, mire gondolsz - csatlakozások, sem mindig jók (tapasztalat), ha meg, vonattal, vagy elővárosi/helyközi busszal mész tovább, akkor nagyon sürget az idő, de! Nekem az a módszerem, hogy a bérletemet, zsebre teszem és a metróbejáratánál, egy pillanat alatt előkapom. Megnézik, aztán továbbengednek. Nem késem le a metrót - probléma megoldva.

Emiatt is mondom, hogy valami sántít - csaknem lejárt a diákod?

Ja és igen, az elvélülést felejtsd el, mert találnak rá módot, hogy behajtsák te rajtad (akár 5 év után is - és nem viccelek), emiatt, a lehetőleg leghamarabb kell befizetni a csekket (még jobban fog kamatozni és az, nem éri meg).

2015. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Ott rontottad el, hogy átvetted a felszólítást.


Nekem jó pár éve belekötöttek egy adminisztratív jellegű szrságba. Röviden: estire jártam fősulira, véletlenül levelezősnek nyomtatták a diákomat, (ugye estisnek jár a kedvezmény bárhová, levelezősnek csak a suli vidéki központjába,) új diákot csak akkor adtak volna ha leadom a hibás régit tehát addig semmilyen nincs. Inkább ehelyett adtak egy külön papírt, hogy a diák hibásan van nyomtatva, valójában estis vagyok, -- na ezt az értetlen ellenőr nem fogadta el, kiállított egy büntetést.


Én ekkor azt csináltam, hogy amiután az Akácfa utcában is csak értetlenkedtek, küldték a felszólításokat ajánlva azaz sk átvenni, én pedig mindig megkérdeztem a postást hogy kitől jött az ajánlott levél, ha BKK akkor köszönöm nem veszem át. Ugye a visszaküldött postára nincs külön olyan rublika hogy a pofa nem volt hajlandó átvenni, vagy fizikailag tényleg nem volt a címen, - így erre a BKK-nál nem jöttek rá. Küldözgették a felszólításokat, küldözgették, én meg soha nem vettem át, kb egy év után abbahagyták.


Amúgy tényleg elévül az ügyintézése öt év után, vagyis akkor már nem csesztetnek tovább a felszólítgatásokkal, és nem adják át hivatalosan bahajtócégnek az ilyen régi ügyeket, (vagy azok nem vállalják el érthető okokból,) szóval csak addig kell megúszni. (Hozzá kell tegyem, akkor közben évekig külföldön is voltam, bár nem emiatt :D de épp kapóra jött).

Ettől a nyilvántartásukban még megmarad, hogy van náluk egy "folyó ügyem". Tehát ha újabb ügyet akarnék az Akácfa utcában intézni, szerintem előkerülne ez is, visszamenőleg és késedelmi kamatokkal.

De én el tudok élni anélkül, hogy a továbbiakban az Akácfa utcába betegyem a lábam...

2015. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

fizesd be a 32ezret...ne keménykedj, ezt elbuktad..vond le a tanulságot...ezentúl legyen meg mindened, legyen minden érvényes, és többé csak átnézel rajtuk. Nem köszönsz, kerülöd a szemkontaktot, csak felmutat. Ezekkel nem szabad vitatkozni.


ez volt a tanulópénz.

2015. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 3/5 ma 16:08


És én ezt mind nagyon jól tudom. De a kérdezőt befelé büntették meg állítólag.

2015. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Aha, minden rendben volt de azért megkínált egy 2000-s csekkel mert szép a szemed. Ja.

Seems legit a sztori.

2015. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem is sántít. helyszínen nem osztogatnak 2ezres csekket, csak 16ezrest, amit ha bementél volna tényleg az akácfa utcára, akkor a diák bemutatásával 2000 Ft-ért elengednek.
2015. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
4-es metróról mentem át a 3-as metróra. volt bérletem volt diákom. a nő irt egy 2000-csekket az aakadékoskodásom miatt. mert siettem volna és nem akartam előveni. aztmondta ha bemegyek az akácfa utcába 2 napon belül akkor eltörlik a büntetést.na én másnap bementem, de már jegyekkel mert a bérletem lejárt.és a csávó aztmondta hogy az így már 16.000 forint mert nem tudom meg mutatni az arra a napra vonatkozó bérletet. besokaltam és eljöttem, még mindíg diák vagyok. jövedelmem nincs.
2015. aug. 13. 14:20
 10/13 anonim ***** válasza:

metrók közötti átjárásnál te biztos nem találkoztál senkivel...amúgy meg ha nem volt érvényes bérleted, min csodálkozol?


magyarul itt az a valóság, hogy érvénytelen bérlettel megbüntettek, te meg majd azt hitted, ha veszel utána jegyet, és beviszed, majd elfogadják...persze ez csak egy tipp...mert jobbat nem tudok ebből a mondandódból sem kihámozni...

2015. aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!