Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Félárváknak jár 90%-os utazási...

Félárváknak jár 90%-os utazási kedvezmény?

Figyelt kérdés
2015. aug. 12. 14:21
 1/10 anonim válasza:
0%
Miért járna? :(
2015. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
25 éves korig jár az árvasági pénz mellé, egy kis pecsételős papírt fogsz kapni, amin van 16 karika, 2 db 90%-os, és 14 db 50%-os, de ha a 2 db 90-es betelik, akkor két db 50%-os karika ér 90%-ot. Nyugdíjfolyósítónál kell megigényelni.
2015. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló, ha fogalmadsincs, miért írsz?


Igen, jár, pontahogy a 2 leírta.

2015. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
29%

Kedves 3.

Bocs, hogy fel mereszeltem tenni egy kérdést itt :'D ( mégha egy kérdés alá is)

2015. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
#2 ez tényleg így van, hogy 2db 50%-os karika felér egy 90%-ossal? tehát ha elfogyott a 90%-os karika, de van még az összes 50%-os karika, akkor még mindig tudok 90%-osan utazni?
2015. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Adott feltételek teljesülése esetén, korlátozott számú helyközi utazásra: igen.


Ehhez árvaellátásban kell részesülnie (ennek elég összetett feltételrendszere van, de félárva is, többféleképpen is, jogosult lehet rá). Ekkor, évente kap „Ellátottak utazási utalványá”t.

Felhasználható vasúton, HÉV-en, helyközi és elővárosi autóbuszon, kompon és réven történő közlekedésre. A vasúti személyi szállításban az utazási kedvezmény a 2. kocsiosztályra érvényes. A kedvezmény helyjegyre és pótjegyre nem érvényesíthető.

Egy utalvány 16 db 50%-os kedvezményt, és 2 db 90%-os kedvezményt tartalmaz. Két db 50%-os kedvezmény-lehetőség összevonható egy db 90%-os kedvezménnyé.

Egy db kedvezmény egy útra vehető igénybe, de akár többféle közlekedési eszközre is alkalmas, 24 órán belül (pl. helyközi busszal indul, átszáll vonatra, onnan másik vonatra, majd HÉV-re.)

2015. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
#5 Igen ez így van, sokszor utaztam már így, aztán volt, hogy egy nyáron be is telt a szelvényem. :)
2015. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
#6 és #7 köszönöm szépen :) én már 1 éve kapom ezt a kedvezményt, de ezt nem tudtam, hogy lehetséges így. a mindenit, így a tavalyi papírt akkor elpazaroltam, mert csak a 2db 90%-os vettem igénybe. szerencsére a mostani még márciusig szól :) köszönöm a tájékoztatást :)
2015. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Kisfiam 6 éves lesz, még folyamatban van az árvasági segély elbírálása. Akkor ezt a kedvezményt nem küldi ki a nyugdíjfolyósító automatikusan, nekem kell majd kérvényezni?

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha jún. közepén adtam be a kérvényt az árvaságira, mikorra bírálják el vajon?

2015. aug. 12. 15:32
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megállapítják az árvaellátást, akkor automatikusan küldik majd az utalványokat.

Az ellátás-megállapítás időtartamára nem tudok választ adni. Édesapám nyugdíjba vonulása előtt egy évvel elvégeztette a nyugdíjfolyósítóval a teljes jogviszony-adatgyűjtést, hogy tisztázza, ha valami nem stimmel. Minden passzolt, ezzel együtt 5 hónapba telt a tényleges megállapítás. Közben, kétszer, valamiféle előleget utaltak. Igaz, a megállapítás után, visszamenőleg, megkapta az elmaradást.


Másoknak…

Sajnálom, pedig rajta van: "A jogosult választása szerint 50%-os vagy két bélyegzési hely egyidejű felhasználásával 90%-os kedvezményű menetjeggyel utazhat."

[link]

Remélem, hogy a linken is kinagyított lesz a MINTA, de ha nem, rákattintva: kinagyítódik.


Inkább az szokott harc kérdése lenni, ha VOLÁN buszokon át kell szállni, és csak sofőrnél vehető jegy (mert olyan járat, hogy nincs elővételi jegy lehetőség, vagy nem a teljes távra van). Ilyenkor mindig új karikát akarnak érvényteleníteni. Hát még a vonatról buszra eset!

Nyugdíjas édesapám ilyen „bonyolult” módon tud hozzánk utazni. Már 63 évesen számolja a napokat, hogy mikor tölti be a 65. életévét, hogy ne kelljen unos-untalan vitatkoznia. Már minisztériumi válaszlevelet is hord magával, de az sem mindig elegendő.

2015. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!