Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a BKV-n, pedig...

Megbüntettek a BKV-n, pedig nem is utaztam rajta, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 70.000 Ft tartozásról szóló levelet, amiben két általam ismeretlen járaton "büntettek meg". Erős a gyanúm,hogy valaki visszaélt az adataimmal. 8 napon belül be kellene fizetnem az összeget, mert különben bírósági ügy lesz belőle állítólag. Nem tudok ennyi pénzt befizetni és nem is engem büntettek meg. Ilyen esetben milyen jogi segítséget tudok kapni és hol?

2015. aug. 14. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igazolványod megvan?

Vagy csak valaki "bemondásra" használta az adataidat és odahamísította az aláírásodat?

2015. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
100%
első körben írj nekik egy levelet hogy nem téged kaptak el,kérd a büntetés törlését.írd is alá és akkor össze tudják hasonlítani az aláírásokat.
2015. aug. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel velük a kapcsolatot, írd meg, hogy te soha nem utaztál az említett járatokon, pláne nem büntettek meg és legyenek kedvesek megküldeni a másolatát az okmányoknak, ami alapján szerintük tiéd a büntetés.
2015. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
27%
Gyenge próbálkozás.
2015. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem ismeretlen a téma.

Konzultálj a BKV-val ez ügyben. Egyáltalán, tudod igazolni, hogy merre jártál aznap?

2015. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell igazolnia, hogy merre járt aznap, ugyanis a BKV-nak kell igazolnia a saját követelése jogosságát!
2015. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
A BKV gyakran küld random zsarolóleveleket. Bíróságig szerintem nem viszik az ügyet, csak próbálkoznak, hátha megijedsz és inkább fizetsz.
2015. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!