Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Önök szerint/szerintetek is...

Árokpart kérdése:

Önök szerint/szerintetek is lehet áldozattá válni ellenőrök és közteresek által a BKV járművein?

Figyelt kérdés
Arra gondolok egészen pontosan, hogy nem feltétlenül kell notórius bliccelőnek lenni ,sőt egyáltalán nem kell bliccelőnek lenni ahhoz, hogy az ember az ellenőrök, közteresek irányából sokszor indokolatlanul arrogáns viselkedésnek legyen áldozata. Személy szerint a mindennapokban nem vagyok érintett, mert vidéken élek és itt még ha valaki akarna sem tudna bliccelni mert mindenki az autóbuszra az első ajtón száll fel ha a megyeszékhelyre utazik vagy bérlettel. Én mindig általában bérlettel szoktam meg itt az emberek egyébként is ismerik egymást az ellenőrök is sokszor személyesen az utasokat. Ami érintett. Mikor fent jártam Budapesten sajnos megbüntettek és teljesen jogosan, mert a Deák téren nem működött a lyukasztó , addig mindig lyukasztottam sajnos a fővárosi jegykezelésben nem is voltam jártas az emberek, járókelőktől akiktől kérdeztem sokszor ki is nevettek emiatt. Mindegy a lényeg, hogy én maximálisan együttműködő voltam, odaadtam a személyi igazolványom végül 2000ft-ra büntettek de folyamatosan kérdezték, hogy mennyi pénz van nálam. Udvariasan mondtam, hogy tessék nyugodtan a lakcímemre a büntetést küldeni. Fűztek tovább, hogy az 16000 ft mondtam, hogy tudom de ez a 2000 ft ami nálam van az nem felesleges pénz mert még vonattal is kell utaznom. Csak kikunyerálták a pénzt , igaz adtak róla hivatalos papírt és azzal végül ki tudtam menni a Népligetbe. A maradék nem túl sok pénzemmel végül nem vonattal hanem busszal tudtam hazajutni. Azt akartam ezzel érzékeltetni, hogy még aki intelligensen áll hozzájuk és együttműködő még azzal is sajnos sokszor úgy bánnak, mint ha valami óriási bűnt követtem volna el ráadásul a lyukasztó nem működött de hiába mondtam. Maximális együttműködésemből és kissé némi tájékozatlanságomból láthatták volna, hogy nem szándékos bliccelő vagyok ,egy nagyon kicsivel több empátiát is mutathattak volna szerintem. Lehet, hogy a bírságok változtak ez az eset 2005-ben volt. Igen akkor még nem közteresek voltak hanem metróőrség vagy valami hasonló.
2015. aug. 17. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Budapesten élek, ahogyan az eszemet tudom és 30 éves vagyok. Érvényes jeggyel/bérlettel utazva, soha nem büntettek meg.
2015. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem én és igazad van de nekem ez a lyukasztásos dolog teljesen ismeretlen volt. Nálunk vidéken pl. ha egy kistelepülésen felszállsz a buszra a buszsofőrnél kell fizetni. Ő adja a jegyet és csak magadnál kell tartani az utazás befejezéséig és egyértelműen rá van írva, hogy pl. Berzencétől Kaposvárig utazhatsz és érvényes a jegy ha jól tudom 24 óráig. Ha jön az ellenőr fel kell csak mutatni és ennyi.
2015. aug. 17. 23:50
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Frankón 10 éve rugózol ezen a kérdésen?

Ennyi erővel bárki mondhatná, hogy nem ismeri a pesti közlekedés szabályait. Ha ezzel ingyen lehetne utazni, akkor miből lenne a bevétel? Tudod: a szabályok nem ismerete nem mentesít a felelősség alól. Egyébként meg nem voltál áldozat. Nem volt érvényes jegyed, megbüntettek, ennyi. Nem kell ezt túldramatizálni.

2015. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes, nekem mindig van bérletem. Eddig sosem büntettek meg, közteresekkel sem volt semmi problémám. Nem volt olyan,hogy négyen fogtak le, vagy az aluljáróban nyomtak volna fel a falra. Lehet én csinálok valamit rosszul :)
2015. aug. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Azzal egyetértek, hogy a BKK ellenőrei, szerződött biztonsági őrei és a közteresek is olykor erősen megkérdőjelezhető módon és gyakran egyáltalán nem professzionálisan végzik a feladatukat. Ezen mindenképp javítani kell.


Különösen az nem tetszik, hogy a vidékieket és turistákat nem segítik. Pl a 200E buszon vett helyszíni vonaljegyet sokan nem érvényesítik, mert a világ nagy részén elég, ha kifizeted és elhozod a jegyet a sofőrtől. Vagy mondjuk az M1 vonalon a peronon lévő pénztárnál is örülnek, hogy megvan a jegy, pont jön a vonat, felpattannak, 8000 Ft. Ahelyett, hogy egy mosollyal leterelné a nyilvánvalóan tájékozatlanságból bliccelő utasokat a következő megállóban vagy csak eltépné a jegyüket és jó utat kívánna.


Persze nem minden eset ilyen egyértelmű, külföldön engem is büntettek meg azért, mert sor volt a lyukasztónál és hiába akartam lyukasztani, bliccelőnek véltek, mondván biztos észrevettem őket és csak lógni akartam eleinte. (Aha, 40 Ft volt ott a jegy, biztos lógni akartam :)


Szóval keskeny a mezsgye, de én jobban vigyàznék a város hírnevére. Az igazán sunyi bliccelő máshogy mozog, mint egy tájékozatlan turiszt vagy vidéki honfitárs.

2015. aug. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Jegyellenőrnek a legalja ember megy aki hatalmat is akar a csekély fizetése mellé. Persze hogy bunkók, erőszakosak,ez a munkaköri kötelezettségük. Fejpénzt kapnak ezért mindenkit megbüntetnek akit lehet.


Egyébként ha nem jó a lyukasztó akkor nem büntethet meg csak ugye nem vittél róla igazolást.

2015. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Nekem már tépte meg ellenőr a kötött pulcsim úgy, hogy elszakadt a szál benne. Pedig mutattam neki a bérletet csak rohantam, hogy elérjem a metró kocsit. Amióta a bejáratnál ellenőriznek sokkal kisebb a valószínűsége ennek.

2001-ben a diákom meg volt repdve, de az új annyiba került, mint 10 napi kajám, ezért nem pótoltam. Az ellenőr elkérte és ketté törte és mondta, hogy már biztos nem érvényes.

Hát ott majdnem agyonvertem helyben! De nem vagyok állat, pedig jól esett volna.

2015. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

# 6: ahha... persze... minden ellenőr ilyen... na hagyjál már... (tipikus flegma hozzáállás).

Bérgyilkosnál, vagy más, kötelező erkölcstelen munkánál még megérteném, de itt, csak arról van szó, hogy ellenőrzik az utasoknak jegy/bérlet érvényességét. Ha valamelyik bunkó, azzal magát minősíti.

2015. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Én azt tartom gáznak, hogy a mostani jegyek hátoldalán nincs tájékoztató, hanem csak egy internetcím, hogy ott kell az utazási szabályzatnak utánanézni. Alapvető tudnivalókat, amiket szoktak, azért ráírhatnák a jegyre. Azt hiszik, mindenkinek van mobilnete és majd pont a kedvükért fog wifi után rohangálni, hogy megnézze? Ez eléggé nagy flegmaság, bár nem a témához tartozik.


Azt mondanám, olvasd el, mi van a jegyre írva, hogyan kell használni, de ha nincs rá írva semmi, akkor inkább sütnék meg magunknak vacsorára azok, akik ezt így kitalálták.

2015. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tagadom, van hogy bliccelek. De még így sem találkoztam bunkó ellenőrökkel. Ha elkapnak, akkor is tisztelettel elkéri a személyimet, én odaadom vagy vállalom a helyszíni bírságot. Nem hőbörgök, hiszen én voltam aki bliccelt. És így ők sem mennek át állatba.
2015. aug. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!