Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Merjek elindulni vonattal...

Merjek elindulni vonattal Svájcba?

Figyelt kérdés

Vidékről jövök és eddig vonattal utaztam amikor kilátogattam, de most ezek a média hírek valahogy el borzasztottak:-(

Gondolok itt arra, hogy állítólag a vonat tele van tolakodó migránsokkal.

Tudtok erről valamit?


2015. aug. 20. 02:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Migránsok vannak rajta, tolakodó migránsok nincsenek. Esetleg szaladgáló migránssal, ülő migránssal, beszélgető migránssal, feszült migránssal, evő migránssal, játszó migránssal, alvó migránssal is találkozhatsz a vonaton.


Mivel ezek mind teljesen normális emberi viselkedésformák és normálisabbak, mint egy adventi shopoingolós bécsi kirándulásra összezsúfolódó m.cs.kir. horda, nem látom értelmét annak, hogy gyalog vágj neki az útnak. Ahhoz messze van Svájc.


Azzal persze szàmolj, hogy a hatóságok ellenőrizni fogják a vonatot. Győr előtt a magyar rendőrség szedegeti le a vonatról azokat, akiknek nincs személyi azonosító okmànya, Shalom után pedig az osztrák zsandárok.


A tegnapi eset persze megismétlődhet, ha az osztrákok megint nagyobb gyalogoscsoportot találnának a vasúti pályán, de szerintem most már erre jobban figyelnek majd a közegek, mert ez azért nem kellene, hogy szükségszerű velejárója legyen a menekültek mozgàsának.

2015. aug. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nyugodtan mehetsz. Direkt keltik a feszültséget az eltúlzott hírekkel.
2015. aug. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászóló zseniális pikírtséggel ecsetelte a valóságot...nála a pont.


Gondolm helyjegyes IC-vel mész..akkor ott semmi baj...ha mégis találkozol migránsokkal, akkor meglesz az életre szóló útiélményed a dögunalom helyett..legalább lesz miről mesélni...

svájcról meg hozol képeket.


Szóval bátran vonatozz Svájcba, senki nem szól hozzád a klajzin kívül. Pénzt, útlevelet okvetlen vigyél.

2015. aug. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy hete voltam,oda-vissza vonattal.Az éjszakaival.Odafelé csapatostul szálltak fel,de nem sokáig,mert leszállították őket.Hazafelé egyet sem láttam,vagy ha volt is rajta,normálisan,jeggyel,igazolvánnyal közlekedett.Nyugodtan mehetsz.Vedd meg időben a helyjegyet,és ha nincs is tele a kabinod,akkor is be lehet csukni,ha be akarnak menni.Ha hálókocsibab utazol,az még jobb.Oda nem mennek.Én nő vagyok,tök egyedül voltam,mégsem ijedtem meg.Semmi gond nem lesz.
2015. aug. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3: Aztán minek vigyen útlevelet? Bőven elég egy személyi is, mint a legtöbb európai országba.
2015. aug. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5: kell az útlevél mivel Svájc nincs benne az únióban.
2015. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell útlevél,elég a kártyás személyi,mivel Schengeni-egyezmény tagja.Ez 1000%,kb.havi szinten járok ki,sosem kérték,emiatt nehogy csináltasson bárki is.
2015. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell útlevél, gyakori tévhit, de nem kell :D
2015. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért írtam, mert tudom, én is voltam az idén Svájcban személyivel.
2015. aug. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is azért írtam, mert tudom, sokat járok én is. A szmájli csak azért volt, mert mindig van valami nagyokos, aki szerint nem elég a személyi.
2015. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!