Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy működik ez a BKV 5/30...

Hogy működik ez a BKV 5/30 napijegy?

Figyelt kérdés

Olvastam a BKK holnapján, hogy ez a jegytípus 30 napon belül 5 találomra választható 24 órára feljogosít utazásra.

De ennek megválaszthatom a pontos idejét is, vagy ez a jegy 0-24-ig érvényes?

Valaki használt már ilyet?



2015. aug. 21. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Amint a képen is látod, te ikszeled be a napot, az órát és a percet is. Tehát valóban 5 x 24 óráig használható.

2015. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor mind az öt napon ugyan azon órában és percben kezdi az érvényességét?
2015. aug. 21. 21:15
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Mivel 5 napot, de csak 1 időpontot tudsz rajta jelölni, mind az 5 napon ugyanakkor kezdődik az érvényessége.
2015. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
5 db szelvényt tartalmaz. Szelvényenként jelölhető meg a kezdő hónap, nap, óra, perc.
2015. aug. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mind az öt napra lehet külön óra-percet megadni. Itt van is egy ötlet, hogy rugalmas munkaidő kezdésű helyen hogyan lehet ezt úgy kihasználni, hogy öt napra csak négy jegy kelljen: [link]

A mintán is látszik, hogy az a felső, az 1-es jegy. Az alatta levő 5 jegy is ilyen, csak fent a sorszámuk más.

2015. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5 szelvényt kapsz. Így 5X24 órás. Igen megválaszthatod a kezdő időpontot mind az 5 napra.

Arra viszont figyelj, hogy csak bkk járataira érvényes. Nem használhatod volánbuszra vagy vonatra. Viszont bkk buszon mehetsz közigazgatási határon kívülre is.

2015. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Óóó, köszönöm a válaszokat :)

Ez a jegy most így baromi jól jön nekem :)

2015. aug. 21. 22:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Elnézést a félretájékoztatásért, nem olvastam el elég alaposan a BKK oldalán lévő tájékoztatót és csak magát a fotót néztem. Szóval a többieknek igaza van, 5 külön szelvény = 5 különböző dátum = 5 különböző kezdő időpont.
2015. aug. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Nekem az az érdekes, amit a linkelt oldalon is kiemelnek, és a hivatalos tájékoztatás szerint is így van: ez nem csak Budapesten belül érvényes, hanem az összes BKK járatra. Ezzel szemben viszont a MÁV és a Volánbusz járataira nem érvényes. Miféle korcs jegytípus született, mégis, milyen irányba tart akkor most a közösségi közlekedés integrációja??
2015. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az integráció semmilyen irányba nem tart, viszont az 5/30-as jegy használói 100%, hogy jobban örülnek annak, ha ki tudnak menni mondjuk Budaörsre, mint hogy 20 Ft-tal olcsóbban vehetik meg a vonatjegyüket, amit nem fognak, mert Budapesten vannak.
2015. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!