Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Másnak a városi diák bérletéve...

Másnak a városi diák bérletével hogy lehet lebukni?

Figyelt kérdés
Nem tudom a többi városban hogy van, de itt Nyíregyen a városi busz bérletre csak a diákigazolvány számot vagy az oktatási azonosítót kell ráírni. Ha nekem nincs és a tesóméval utazok, akkor mi a lebukás kockázata? Ma is volt ellenőr a buszon, és csak megnézte érvényes-e és ugye ki van-e töltve...arról pedig gőze sincs, hogy kinek van odaírva az oktatási azonosítója...ezzel hogy lehet lebukni? Konkrétan sehogy, nem? Amely ellenőrökkel eddig találkoztam, mindegyik csak éppen megnézte és annyi, egyik sem kérte hogy na add el elő az oktatási azonosítódat vagy a diákod.

2015. aug. 23. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában sietnek az ellenőrök, mert egyetlen megálló alatt kell végezniük az egész busszal, különben cseszhetik, mert leszállnak a bliccelők, ezért aztán csak rápillantanak, nem hasonlítgatják össze a számokat. Ha helyközi buszon jön ellenőr, ott általában jobban megnézik, mert több idejük van.

Nehéz vele lebukni, de azért lehetséges. Volt olyan, hogy már ahogy felszálltam a buszra, fent voltak az ellenőrök, már előttem mindenkit megnéztek, csak mentek a végállomásig tovább, én voltam az egyedüli felszálló, oda is jött rögtön mindkettő ellenőr, és akkor még a számot is összehasonlították, de rendben volt.

Amúgy ha hasonlóan néztek ki, akkor az igazolványait is elkérheted és akkor tényleg nulla a lebukás esélye.

2015. aug. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neki is az oktatási azonosítója van ráírva, erre a bérletre ugye pedig nem kell kép. Nekem helyközin kérték a diákot, hogy diák jegyet vettem, de annyi, de ott se nézte a számot meg semmi. Akkor ezzel nem nagyon lehet lebukni, ugye? Meg amúgy azt a kártyát szerintem nem is mindenki hordja magánál (OM azonosítót)...nem is tudom hány éves lehettem, amikor anyám ideadta először...:D
2015. aug. 23. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 4 évben kiadott diákigazolványokon már szerepel az oktatási azonosító is.

Ha összehasonlítja a számokat, akkor lebukhatsz, de kicsi az esélye.

2015. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most nekem ez itt nem igazán tiszta...


Bérletekre rá kell írni egy arcképes igazolvány számot. (Ezért nem kell, hogy a bérlet arcképes legyen.) Ez azért van, hogy csak egy ember használhassa. (Vannak olyan bérletek, amiket több ember is használhat, de közel sem olyan elterjedtek, neked biztos nem olyan van.) A kedvezményes bérleteknél általában a kedvezményre jogosító igazolvány számát kell ráírni, vagyis a diákigazolványét. Ha nem tudod felmutatni azt az igazolványt, aminek a száma a bérleten van, akkor az probléma, hiszen nem tudnak összekötni a bérlettel, vagyis jogosulatlan használatnak minősül.


Ha olyan szám van bérletre írva, ami nem szerepel a diákigazolványodon, sőt, továbbmegyek, semmilyen arcképes igazolványodon, akkor az szívás, mert megint csak ott tartunk, hogy nem lehet téged beazonosítani. Szóval ilyen szempontból teljesen értelmetlen oktatási azonosítót ráírni. Ennyi erővel egy random számot is ráírhatnál.


Persze ez csak elmélet, a gyakorlat valóban az, hogy ezen átsiklanak ellenőrzéskor, mert nincs rá idő. De ez nem jelenti azt, hogy szabályos lenne bérletet cserélni. Sőt, ha jól értem, még a tesód sem utazik szabályosan, hiszen ő sem tudna megfelelő igazolványt felmutatni.


A jegy meg hogy jön ide? Sima jegyre nem kell igazolványszám, elég bemutatni a kedvezményre jogosító igazolványt.

2015. aug. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A diákigazolványon rajta van már az oktatási azonosító is. Itt Budapesten egyébként ha van idejük az ellenőröknek, akkor nagyon tudnak szőrözni. Megnézik a diákigazolvány mindkét oldalát, hogy van-e rajta matrica, biztos a te képed van-e rajta, ezidő alatt össze is lehet hasonlítani a bérleten lévő számmal.
2015. aug. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uhh tényleg, a diákon rajta van az oktatási azonosító száma. Itt Nyíregyen akárhányszor találkoztam ellenőrrel, sosem nézték meg és általában max a második megállónál le is szállt az ellenőr. Csak felmutattam a bérletet, ránézett és ment is tovább a buszon. Meg nem is egymás mellett van a személy irattartómban a diákkal a bérlet, eddig nem kekeckedtek vele...de akkor ez a lényeg, hogy nehezen lehet vele lebukni.
2015. aug. 24. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!