Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehetséges igazolni a BKV...

Lehetséges igazolni a BKV Budapest (nappali, közoktatási) bérlet vásárlását ha elvesztem? Ha igen, hogyan működik ez, mi a teendő? (Vásárlás előtt)

Figyelt kérdés
Ha diákbérletet szeretnék vásárolni (nappali közoktatási) és pl. negyedéveset,féléveset vagy éveset és a BKK.hu-n regisztrálok, és ÁFÁ-s számlát igényelek vásárlásnál, akkor ha elvesztem a bérletemet, a számlával tudom igazolni ezt, tudnak kiadni bérletet, vagy hogyan működik ez? Mit kell tenni vásárlás előtt, és ha elveszik hogyan tudom igényelni a bérletem? (Ha lehetséges ilyen opció)

2015. aug. 25. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem adnak új bérletet. Venned kell újat.
2015. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2015 van és nem lehet igazolni hogy vettem bérletet? Na ne már. Én nekem is megvan a véleményem a BKV technológiai fejlettségéről, de azért ez már túlzás
2015. aug. 25. 22:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet igazolni, hogy vettél, de attól még nem kapsz másikat ingyen, ha elhagytad.
2015. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elhagyott bérlet pótlása csak elektronikus jegyrendszernél működne. Ott ugyanis a korábbi vásárlás igazolhatósága mellett lehetőség lenne az elhagyott értékcikk letiltására is.
2015. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel az elvesztett bérletet más is használhatja, ez veszteséget okozna a BKK-nak. Persze, elvileg csak az használhatja, akinek az igazolványszáma rajta van, de ezt lehetetlen az esetek 100%-ban ellenőrizni, ezért gyakorlatilag soha nem is teszik.
2015. aug. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

4-nél a pont kérdező, hiába hőbörögsz. Ha ezt lehetne, akkor a sok "okos" minden másnap "elhagyná" a bérletét, és eladná féláron.

Vigyázni kell a bérletre, nem olyan nagy dolog. Életemben egy bérletet hagytam el, 22 éve tömegközlekedve. Tartsd külön a bérlete(i)det és irataidat, hogy még ha valaki a pénztárcádat meglovasítja, legalább ezek megmaradjanak. Így csinálom én is.

2015. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a vásárlást tudod igazolni, azt nem tudod, hogy valóban elhagytad.
2015. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!