Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit jelent ez a mondat a...

Mit jelent ez a mondat a Volánbusz honlapjáról?

Figyelt kérdés

Arra voltam kiváncsi, elfogadják-e itthon a nemzetközi diákigazolványt (ISIC card), és ezt találtam a Volánbusz honlapján:

"Felhívjuk figyelmedet, hogy a nemzetközi diákigazolvány (pl.: ISIC) utazási kedvezmény igénybevételére nem jogosít fel, valamint az Európai Gazdasági Térség országainak és Svájc oktatási intézményei által kiállított érvényes diákigazolványokkal kizárólag kedvezményes menetjegy váltható."


Azt értem, hogy nem fogadják el a nemzetközi diákot, de a mondat második részét nem értem. Azt jelenti, hogy a külföldön kiállított diákkal meg igénybe lehet venni a kedvezményeket? Nekem csak student card-om van egy külföldi egyetemtől, de kétlem, hogy bármelyik buszsofőr azt elfogadná... Tudok erre a mondatra hivatkozni?


2015. aug. 27. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jól érted, inkább arra céloznak, hogy külföldi diákkal bérlet nem, csak jegy vásárolható.
2015. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A belföldi helyközi forgalom diákkedvezményei a következők:


-50%-os menetjegy a lakóhely és a tanintézmény között:

Bármely magyar diákigazolvánnyal


-90%-os bérlet lakóhely és tanintézmény között:

Csak magyar nappalis vagy estis diákigazolvánnyal


-50%-os menetjegy tetszőleges viszonylatban:

Magyar vagy külföldi (EU-s, EGT-s, svájci vagy Szátv. alá tartozó) nappalis vagy estis diákigazolvány


Un. "ISIC" jelölésű igazolvány semmilyen kedvezményre nem jogosít.

2015. aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak oktatási intézmènyek ill azokat felügyelő hivatalok által kiállított diákigazolványok és vannak a nem ilyen intézmények vagy hivatalok által piaci alapon kiadott ifjúsági kártyák.


Előbbieket a közösségi jog szabályai értelmében az EU/EGT területén belül ugyanúgy kell(ene...) kezelni, mint az adott országban kiállított diákigazolványt - már ahol van ilyen egyáltalán.


Magyarországon az ISIC-et mint ifjúsági kártyát sok közlekedési szolgáltató nem fogadja el, mert nem mindig ellenőrzik a kiállító szervezetek a diákok hallgatói ill tanulói jogviszonyát. A külföldi diákigazolvány pedig azért nem jó bérlet váltására, mert diákbérlet csak belföldre, az iskola és a lakhely közé váltható.

2015. aug. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!