Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan oldják meg, hogy a...

Hogyan oldják meg, hogy a vonaton ne használja az ember a WC-t az állomásokon?

Figyelt kérdés
Meg lehet ezt oldani egyáltalán? Én úgy tudtam, hogy a vonatokon a "csomag" az alul egy lyukon távozik a külvilágba, ami azt feltételezné, hogy megállóhelyeken, pályaudvaron nem illik telepíteni. Van erre valami technológia? Vagy ez kizárólag a felhasználó saját belátására van bízva?

2015. szept. 18. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Ma már nem pottyantós a dolog.
2015. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A pottyantósokon az utas becsületétől és egyfajta szégyenérzetétől függ, hogy használja-e állomásokon a dupla nullát... na meg attól, hogy mit kajált előtte levő nap, mert ugye értelemszerűen vészhelyzet esetén nem festi be a nadrágját, hanem inkább kipakolja a cuccot a sínekre, a többit meg majd a takarítószemélyzet, de inkább az időjárás és a természet elvégzi.


Vákuumos, központi tartállyal ellátott klozet esetén (ilyen jelenleg tudtommal csak FLIRT, Talent és Desiro motorvonatokon van) nem áll fönn ez a probléma, mivel ott nem a betonaljakon landol az anyag, hanem jó esetben a tartályban. És ossz esetben? Nos, akkor az utastérben, legalábbis produkált már ilyet Desiro nem egyszer. :D

2015. szept. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, sok személykocsiban is zárt rendszerű már a WC.


Kérdező, a mosdókat tilos használni akkor, amikor a vonat az állomáson tartózkodik. Nyilván az utasra van bízva, betartja-e ezt. Ha nem, az elvileg büntethető, de idehaza nem hallottam még ilyen esetről.


Külföldön, főleg a posztszovjet térségben egészségügyi zónák vannak kijelölve a nagyobb települések és folyók körül, ezek elérése előtt lezárják a mosdókat. Ugyanígy tesznek hosszabb tartózkodás és határátkelés előtt. (Emiatt egyszer a moldáv-román határon jómagam is kis híján összefostam magam a jó kétórás procedúra alatt :)

2015. szept. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ellene nem nagyon tudnak mit tenni. Egyébként nem csak a vasútállomáson kellemetlen a csomag, hanem pl vasúti átjáróban.:d Bár arra kicsi az esély.
2015. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!