Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha október 31-ig érvényes a...

Ha október 31-ig érvényes a diákigazolványom, akkor a diákbérletem úgy is érvényes, ha októberbe veszem meg, de később jár le?

Figyelt kérdés
Egy hónapos és három hónaposra is értem a kérdést.
2015. okt. 6. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A bérlet addig érvényes, amíg az igazolvány, tovább nem.
2015. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A diákbérlet bemutatásakor az ellenőrnek joga van elkérni/megnézni a diákigazolványod érvényességét.

Amennyiben pl. nov 3.-án nem tudod igazolni, hogy diák vagy, érvénytelen a bérleted/kedvezményed és jogosan büntet meg.

2015. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A diákbérleted ebben az esetben október 31-ig érvényes lesz, hiába későbbi a lejárata.
2015. okt. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez attól függ. Alapesetben a diákigazolvány lejáratával megszűnik a jogosultság a kedvezményre, vagyis a már megvett bérlet sem érvényes. De bizonyos szolgáltatók megengedik, hogy az érvényesség alatti kezdődátumú bérletet az érvényesség vége után még egy darabig használd.


Pl. a BKK esetében:


"A tanuló utazási kedvezmények a diákigazolvány érvényességi ideje alatt, de legkésőbb


- tanévre, illetve a tanév II. félévére érvényesített diákigazolványnál a tárgyév októberi,

- a tanév I. félévére érvényesített diákigazolványnál a tárgyév márciusi kezdőnappal rendelkező havibérlet érvényességi idejének lejártáig vehető igénybe."


Vagyis, legfeljebb november 30-ig használható a bérlet, ha októberi kezdőnapos. Ha 3 hónapos, akkor is csak november 30-ig, tehát olyat nem érdemes venni.

2015. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. okt. 6. 18:45
 6/10 anonim válasza:
Érdemes mert még igy is olcsobb mint a sima. Na meg sokszor meg s nézik teljesen csak a dátumot én 8 éve kismamabérlettel utazom, és egyetlen egyszer volt problémám, de elhúztam. máskr csak a dátumot nézik. Persze buszon inkább leszállok ha ellenőr van és nem sietek azok hajlamosak elkérni de a metrón meg elsőajtos járatokon felmutatni tökéletesen bevállt .
2015. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


" kedvezményes tanulóbérletet csak érvényes diákigazolvánnyal vagy ideiglenes diákigazolványnak minősülő igazolással lehet használni, ezek nélkül a bérletszelvény utazásra nem jogosít."

2015. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez a tipikus fingja sincs bejegyzés a Pénzcentrumtól. A hivatalos a BKK oldalán van.
2015. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, megnéztem a BKK-t is, ott meg mást találtam

- nem azt, amit már bemásoltak, de hasonló :-)


"A 2014/2015-ös tanévre, illetve annak második félévére érvényes diákigazolványokkal a kedvezményes utazási lehetőség 2015. október 31-éig vehető igénybe: legkésőbb ezzel a kezdőnappal váltható kedvezményes bérlet, ami a rajta feltüntetett érvényességi időn belül, de legkésőbb 2015. december 1-jén 02:00 óráig használható utazásra.


a diák, hallgató OM azonosító száma szerepel vagy

a diákigazolvány száma vagy

a 362/2011. (XII. 30.) számú kormányrendelet szerinti igazolás sorszáma.


Ezek valamelyikét – de csak az egyiket! – kell a bérletszelvényre olvashatóan, tintával felírni, vagy a hőpapíron kiadott szelvény nyomtatásához megadni. Jegyellenőreink mindegyik azonosító számot elfogadják a bérletszelvényen."

2015. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! ;)
2015. okt. 22. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!